OKU-YORUM PROGRAMININ KAPANIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Okunma: 37
GÜNCEL 18 Haziran 2021 17:16
Videoyu Aç OKU-YORUM PROGRAMININ KAPANIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
A
a

OKU-YORUM PROGRAMININ KAPANIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Elazığ'daki  İmam Hatip Liselerinde uygulanan Oku-Yorum adlı kitap okuma ve kitap tahlili programının kapanış programı İmam Efendi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Etkinlik boyunca her hafta bir öğrenci grubu ve alanında uzman bir konuğun katılımı ile belirlenen kitaplar okunarak bu kitaplar hakkında video konferans yöntemiyle toplantılar gerçekleştirilerek değerlendirmelerde bulunuldu.
Her öğrenci gurubu kendi okuduğu kitapla ilgili değerlendirmelerde bulunarak etkinliğe iştirak etti.
Öğrencilerimizi okumaya teşvik etmek, okuduklarını anlamalarını ve yorumlayabilme kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla yapılan etkinliklerin sonunda düzenlenen final programına Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk de katıldı.
Program Proje Koordinatörü Okul Müdür Yardımcısı Kenan Şeker'in yaptığı sunumun ardından, projeye katılan öğretmenler adına Selma Alemdaroğlu'nun ve okul müdürü Oktay Ağ'ın selamlama konuşması ile devam etti.
Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk de  programın sonunda bir konuşma yaparak etkinliğe katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.
24 Kasım 2017 de başlatılan Elazığ Her Yerde Okuyor projesinin amacının da öğrencileri okumaya ve okuduğunu anlamaya teşvik etmek olduğunu ifade eden Müdür Gürtürk;
''Bu etkinliğe katılan tüm öğrencilerimizi ve velilerini canı gönülden tebrik ediyorum. 1191 yılında bugüne kadar bende hiç aksatmadan bir gurup arkadaşımla her hafta kitap tahlili programına katılıyorum.
Kitabın dünyaya açılan en önemli kapı olduğunu bilerek, çocuklarımızı okumaya teşvik etmek için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Ben projede emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi bir kez daha bu güzel ve anlamlı etkinliğe katkılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.
Etkinliğin sonucunda okuma guruplarında en etkili sunum yapan öğrencilere Müdür Gürtürk tarafından birer tablet bilgisayar hediye edildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat