MÜSİAD ANKARA ZİYARETLERİ TAM HIZ DEVAM EDİYOR

Okunma: 34
GÜNCEL 18 Haziran 2021 12:52
Videoyu Aç MÜSİAD ANKARA ZİYARETLERİ TAM HIZ DEVAM EDİYOR
A
a

MÜSİAD ANKARA ZİYARETLERİ TAM HIZ DEVAM EDİYOR

Elazığ Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği  Başkanımız Tekin Gürkan ve beraberindeki Yönetim Kurulu  Üyeleri ile beraber Ankara' da bir çok ziyarette bulundu.Öncelikle Ankara MÜSİAD Şubesine ziyarette bulunarak sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda  '' Ankara MÜSİAD şubesiyle hasbihalde bulunduk, şubeler arası ilişkilerin güçlendirilmesine ilişkin iştiarelerde bulunduk'' ifadelerine yer verdi. Ankara' da ki ziyaretlerine tam hız devam eden Başkan Gürkan ve beraberinde ki  Yönetim Kurulu Üyeleri  ile birlikte Hemşehrimiz ilimizin önemli değerlerinden olan, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç'u  makamında ziyarette bulundular. Başkan Gürkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda '' Mehmet Hadi Tunç' a ilgilerindn dolayı teşekkür ederiz'' ifadelerinde bulundu. Başkan Gürkan ve Beraberindeki Yönetim üyeleri daha sonra Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati' yi makamında ziyarette bulundu. Ankara ziyaretleri kapsamında Başkan Gürkan ve Beraberinde ki Yönetim Kurulu üyeleri  Elazğ AK Parti Milletvekilimiz Sermin Balık; Hemşehrimiz İş İnsanı Mehmet Tügen, Geçmiş Dönem MÜSİAD Elazığ Başkanımız Elazığ AK Parti Milletvekili Metin Bulut, TETİŞ Yapı Firması Sahibi Yılmaz Tetik gibi  bir çok ismi ziyarette bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat