KEMAL TAN'A BİR TEPKİ DE İYİ PARTİ İL BAŞKANI MEVLÜT OR'DAN GELDİ

Okunma: 58
GÜNCEL 28 Temmuz 2021 13:38
Videoyu Aç KEMAL TAN'A BİR TEPKİ DE İYİ PARTİ İL BAŞKANI MEVLÜT OR'DAN GELDİ
A
a

KEMAL TAN'A BİR TEPKİ DE İYİ PARTİ İL BAŞKANI MEVLÜT OR'DAN GELDİ

AK Parti Elazığ İl Başkan Yardımcısı Kemal Tan'ın yaptığı açıklamalardan sonra bir tepki de İYİ Parti kanadından geldi. İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or yapılan açıklamaların kabul edilemez olduğunu söyledi.

Sözlerine devam eden Or:
"Biz bu şehrin yaşadığı doğal afetlerden sonra hakettiği yerde ve konumda olması için mücadele ediyorken, iktidarın Elazığ AK Parti İl Başkan Yardımcısı'nın yaptığı  mesnetsiz açıklamaları  şehrimize yapılan bir hakaret olarak nitelendiriyoruz. Siz bu şehire zarardan başka bir şey vermediniz, ilimizi depremden sonra ne hale getirdiğinizi görmüyor musunuz? Vatandaşlarımızın mağduriyetleri, AFAD'da biriken dilekçeler, TOKİ Konutlarında  telafisi olmayan hataların yapılması ve aldığınız yanlış kararlarla bu şehire ikinci  depremi de siz yaşattınız. Biz İYİ  Parti olarak şehrimizin marka değerini korumak için elimizi taşın altına koymaktan hiçbir zaman çekinmedik, çekinmeyeceğiz. Sizin afet bölgesi ilan edilmesi ile ilgili hiç bir çabada bulunmayışınızı hayretler içinde takip ediyoruz. Tabii ki afet bölgesi ilan edilirse ilimizin kazanacağı avantajları hiç kimse görmezden gelemez. Bu şehrin insanına yapılan tahilsiz açıklamaları kınıyoruz. Biz İYİ Parti olarak İlimizin menfaatine olacak her şeyin içinde olacağız. Kimsenin bundan şüphesi olmasın.'' ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat