İYİ PARTİ'DEN BASKİL ZİYARETİ

Okunma: 40
GÜNCEL 17 Eylül 2021 11:51
Videoyu Aç İYİ PARTİ'DEN BASKİL ZİYARETİ
A
a

İYİ PARTİ'DEN BASKİL ZİYARETİ

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or ve yönetimi, rutin gezileri kapsamında Baskil ilçesini ziyaret etti. Ziyaretlerinde esnaf ve Baskil halkıyla bir araya gelen Or, yaşanan sorunların İYİ Parti iktidarında çözüme kavuşacağını belirtti. 

Başkan Or açıklamasında, ''Her Çarşamba Rutin halini alan ilçe gezilerimizdeki bu haftaki durağımız Baskil. Her ilçemizde, her beldemizde her köyümüzde olduğu gibi Baskilimizde de ekonomiden ticarete, ticaretten tarıma kadar sorunlar dağ yumağı oluşmuş. Vatandaşlar yüksek gelen faturalardan pazarda, markette bulunan faiş fiyatlardan bezmiş bunalmış vaziyette, çiftçilerimiz yüksek gübre ve mazot fiyatlarının altında ezilip kalmış, ekip biçemez hale getirilmiş. Bölgede 2013 yılında yapılan 8 yıldır çiftçimizin derdine derman olmayan sulama barajı sadece yandaş müteahhitlere milyarlarca lira kazandırmış, milletimizin parası heba edilmiştir, bu liyakatsız ve basiretsiz kendi yandaşından başkasına çözüm olmayan kadroların köylümüzün derdiyle dertlenmediğini bizatihi bizlere ilettiler, bu sorunları tek tek not alıp ilk seçimden sonra iyi ve liyakatlı kadrolarımızla tüm bu sorunları köylümüzün ve milletimizin adına çözüme kavuşturmak sözünü verdik. Mühür kimdeyse Süleyman odur dedik. Ve İYİ'lerin iktidarında Köylü yeniden milletin efendisi olacak. Baskil İYİ olacak Elazığ İYİ olacak Türkiye İYİ olacak.'' ifadelerini kullandı.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat