ELAZIĞ TSO AFYONKARAHİSAR ZİYARETİNDE BULUNDU

Okunma: 37
GÜNCEL 17 Eylül 2021 10:55
Videoyu Aç ELAZIĞ TSO AFYONKARAHİSAR ZİYARETİNDE BULUNDU
A
a

ELAZIĞ TSO AFYONKARAHİSAR ZİYARETİNDE BULUNDU

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sürdürülen “Çevrimiçi Etkileşimli İSG Risk Analiz Sistemi (O-IOHS) Projesi” kapsamında Afyonkarahisar’a teknik gezi düzenlendi.
Düzenlenen gezinin ilk durağı Afyonkarahisar oldu. Gerçekleştirilen geziye, Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Elazığ TSO’nun ilgili birim sorumluları,  ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Ekrem Demirel ve Hayrettin Güzbey katılım sağladı. Ziyarette açıklamalarda bulunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan;

"Öncelikle bugün Afyonkarahisar’da bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Afyonkarahisar Ticaret Sanayi Odası’nın çok değerli Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis Başkanı ve değerli Yönetim Kurulu Üyelerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı sonsuz teşekkür ederim. Bizler TOBB camiası olarak birbirine kenetlenmiş, hep ortak hareket eden, ortak düşünen ve ortak icraat yapan, son derece muazzam kurumların üyeleriyiz. Bu camianın birer üyesi olmaktan son derece onur ve gurur duyuyoruz.Kıymetli Başkanımız Hüsnü Bey ile birlikte Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nde de çok güzel mevkidaşlıklarımız var; birçok alanda faaliyetler yürütüyoruz. Bugünde o faaliyetlerden biri olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamızın iş sağlığı ve güvenliği ile alakalı AB ile birlikte yürüttüğü bir projenin teknik çalışmaları ve saha ziyaretleri için Afyonkarahisar’da bulunmaktayız. Üç gün sürecek olan teknik gezi ve incelemeler inanıyorum ki, karşılıklı deneyim paylaşımlarına çok önemli katkılar sağlayacaktır. Afyonkarahisar, özellikle mermercilik ve madencilik sektöründe uzun yıllardır, yüzyıllardan beri faaliyet gösteren öncü illerimizden biri. Biz de onların bu deneyimlerinden istifade etmek, özellikle insan odaklı çalışmalar yürütmek adına bugün Afyonkarahisar’dayız. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesi ile hareket etmeye çalışıyoruz. Onun için insana önem veriyoruz, çalışanlarımıza önem veriyoruz. Onların iş sağlıkları ve güvenlikleri bizim olmazsa olmazımız ve önceliklerimizden. İş kazalarını en aza indirmek, iş hastalıklarını en aza indirmek adına yürüttüğümüz bu faaliyetin hem ilimize hem de Afyonkarahisar iline hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Ziyarette açıklamalarda bulunan ​ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci;

“Değerli Başkanımızın da ifade ettiği gibi, mermer konusunda iş güvenliği projesi vesilesi ile ilimize gelen Elazığ TSO Başkanı Sayın Asilhan Arslan ve tüm ekibini burada görmekten çok büyük bir mutluluk duydum. Ülkemizde mermer denince akla gelen iki önemli ilin buluşmasıdır bu. Elazığ TSO heyetimiz burada ocakları ziyaret edecekler. 3 gün misafirimiz olacaklar. İnşallah onları güzel ağırlarız. Odamızda kendileri ile istişarelerde bulunacağız” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret sonrası durum dağerlendirmesi yapan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser:

“Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamızın çok değerli Başkanı, kıymetli dostum ve Başkanım ile birlikte bizi ziyarete gelen Elâzığ’dan heyete öncelikle hoşgeldiniz diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Tanıdığım günden beri kıymet verdiğim çok değerli kardeşim Asilhan Bey’i burada misafir etmekten dolayı tüm Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Meclis Başkanımızla birlikte mutluluk duyuyoruz.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun liderliğinde hem TOBB camiasında, hem de Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu’nda Değerli Başkanım ile birlikte görev yapıyoruz; çok güzel faaliyetlerde bulunuyoruz. Bende inanıyorum ki Elazığ TSO ve Odamızın bu deneyim paylaşımı çok yararlı olacaktır” ifadelerini kullandı.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat