YAVUZ OĞUZ TİCARET BORSASINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Okunma: 45
GÜNCEL 12 Ağustos 2022 10:14
Videoyu Aç YAVUZ OĞUZ TİCARET BORSASINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
A
a

2018 Yılında yapılan ve az bir oyla seçimi kaybeden Elazığ'ın başarılı iş insanlarından Yavuz Oğuz 2022 Ekim ayında yapılması planlanan Elazığ Ticaret Borsası seçimlerine yeniden aday olduğunu açıkladı.

Elazığ Ticaret Borsası Başkan Adayı Yavuz Oğuz; Arkadaşlarımın ve Borsamızın kıymetli üyelerinin yoğun talebi üzerine yeniden Ticaret Borsası Başkanlığına aday olduğumu kamuoyuna saygıyla duyuruyorum. Elazığ Ticaret Borsası şehrimizin 85 yıllık köklü bir kurumu olması ticaret hayatının içerisinde birçok sektöre hizmet veren biri olmam üyelerimizin teşviki ile bilgi becerisi ve tecrübesi yüksek ekibimizle birlikte bu görevi en iyi şekilde yürüteceğimize inandığımızdan bu hizmete yeniden talip olduk’’ dedi.
Elazığ Ticaret Borsası Başkan Adayı Yavuz Oğuz; İlimizi her platformda en yüksek, en iyi ve anlaşılır bir şekilde temsil edeceğimizden, hizmeti tabana yayarak yürüteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Herkesin bildiği üzere ilimizin ekonomisi  tarım ve hayvancılık ile hayvansal ürünlere dayalı bir yapıya sahiptir. Son yıllarda daha da kıymetli hale gelen temel gıda üretimi ve pazarlaması konusunda sektör  bazlı üreticiden tüketiciye bütün paydaşlarla çalışmalar yaparak çözüm üretmek için ilimizdeki kurumlarla koordineli çalışarak verim arttırmanın ve pazarlanmasının çarelerini arayacağız. Bu şekilde hem üretim kapasitelerini arttırıp hem de ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına ve istihdam sağlanmasına katkıda bulunacağız. Borsa üstleneceği misyonla ilimizin kalkınmasında büyük bir güç olacaktır’’ dedi.
Elazığ Ticaret Borsası Başkan Adayı Yavuz Oğuz; Bundan önceki seçim çalışmalarımda ve şimdiki çalışmalarımda üyelerimizin sorunlarını dikkatle dinleyip çözüm önerilerini değerlendirip projelerimizi hazırlamış durumdayız. Borsamızın 113 borsa içerisinde Odalar Birliği kaynaklarını incelediğimizde yıllık işlem hacmi bakımından:2019 yılında 86ncı,2020 yılında 90ncı,2021 yılında da 91nci sıraya düşerek hiç de hak etmediği bir yerde görmekteyiz’’ dedi.
Elazığ Ticaret Borsası Başkan Adayı Yavuz Oğuz; Devamlı surette arttıracağımız faaliyetlerimiz ve geliştireceğimiz kurumsal proje ve kapasiteyle faaliyet alanlarına göre üretici sektör temsilcileri ve diğer tüm paydaşları bir araya getirme ve güç birliği sağlama noktasında üstleneceği büyük sorumluluk ve çatı olma görevini hakkıyla yerine getirerek sonuç odaklı çalışmalarıyla sadece sorunları tespit edip dile getirmekle yetinmeyip, bunlara kalıcı çözümler önererek hayata geçirilmesini sağlayacağız. İlimizin çatı kuruluşlarından biri olan Borsamızın asli temsil mekanizması olarak  tüm üyelerimizin ülke ve dünya standartlarında iş ve yatırım imkanına kavuşma  vizyonumuz ve misyonumuz olacak daha güçlü bir Elazığ ve Türkiye olma hedefi doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğiz’’ dedi.
Elazığ Ticaret Borsası Başkan Adayı Yavuz Oğuz; Üyelerimiz tarafından görev verildiği takdirde sorunlara çözüm üreten hizmet odaklı çalışacağız. Kazanan ülkemiz tarımı, hayvancılığı, üyelerimiz ve müstahsillerimiz bütün paydaşlarımız ve şehrimiz olmalıdır. Üyelerimizle sürekli istişare içerisinde olan Borsa olacağız. Katılımcı çoğunluklu, adil ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile idari ve mali disiplini sağlayarak hizmet odaklı çalışacağız. Genç dinamik tecrübeli geniş sektörel tabanlı bir ekiple geliyoruz.
 
Bu vesile ile bugüne kadar Borsa da görev alıp ilimiz ve ülkemiz için şahsi çıkarlarının ötesinde Allah rızası için hizmet edip bir çivi çakan herkese şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyoruz.Bu yıl yapılacak olan Elazığ Ticaret Borsası seçimlerinde tüm üyelerimizin temsil gücü yüksek tecrübeli genç ve dinamik ekibimize desteğini bekler hepinizi şahsım ve arkadaşlarım adına sevgi saygı ve hürmetlerimle selamlarım’’ dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber