YANILMAZ: AKSA İYİ NİYETLİ DEĞİL

Okunma: 283
GÜNCEL 11 Ekim 2017 09:50
Videoyu Aç YANILMAZ: AKSA İYİ NİYETLİ DEĞİL
A
a

YANILMAZ: AKSA İYİ NİYETLİ DEĞİL

Elazığspor’un elektriklerinin çok kritik bir maç öncesi bilerek kesildiğine inandığını söyleyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ilgili kurumu Elazığspor sevdalılarına havale ettiğini ve borcun altından kalkmanın çok zor olmadığını aktardı. TFF 1. Lig ekiplerinden Elazığspor’un elektrik borcu yüzünden ilk önce kulüp tesislerinin ardından Atatürk Stadyumu’nun elektrikleri kesilmişti. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, soru üzerine konu hakkında açıklamada bulundu. Çaykur Rizespor maçı öncesi Elazığspor tesislerinin elektriklerinin kesildiğine şahit olduklarını belirten Başkan Mücahit Yanılmaz, Ben bunun iyi niyetli bir davranış olduğuna inanmıyorum. Çünkü neticede Elazığspor’un ilgili kuruma borcu dünden bugüne oluşmuş olan bir borç değil. Ama bekleyip tam Rizespor maçı öncesi gelip elektriği kesmek iyi bir davranış ve tutum değil. O gece ben Elazığspor Kulüp Başkanı ve As Başkanı ziyaret etmiştim. Onların yanından ilgili kurumun CEO’sunu aradım. Telefonla görüştüm. Siz Rizespor’a sponsor olan bir kurumsunuz. Rizespor’la da hafta sonu maçımız var. Tam böyle bir zaman dilimi içinde elektriği kesmeniz doğru değil. Bu durum yanlış anlaşılmalara vesile olacak bir durum’ dedim. O da Başkanım haklısınız. Yarın sabah talimatı veriyorum ve elektriği açtırıyorum’ dedi. Pazartesi’den itibaren yine kulüp başkanı ve ilgililerle yanımda görüşmeler devam etti. Ancak ertesi gün elektriği açmadıkları gibi telefonlarıma da çıkmamaya başlandı. O gece ne oldu bilmiyorum. Çıksa soracağım. Kimlerle görüştü, kimler sana açma dedi, derdiniz neydi, 5 gün elektriği açmak sizin kurumunuza bu kadar zarar mı getirecekti, problem neydi diye soramadım. Ben ilgili kurumu Elazığspor sevdalılarına havale ediyorum dedi.Her planlanan planlandığı gibi olmuyor Elektrik kesintisinin çok kritik bir maç öncesi bilerek kesildiğine inandığını ifade eden Yanılmaz, “Yapılan davranışı da Elazığspor’un aleyhine olacağı kanaatiyle moralimizi bozma isteğiyle yapılan bir hareket olarak görüyorum. Ancak ben teknik heyetimize ve futbolcularımıza çok teşekkür ediyorum. İşte her planlanan planlandığı gibi olmuyor. Kuyuyu kazarsınız, başkasını düşürmek isterken kendiniz o kuyuya düşersiniz. Teknik heyetimiz, futbolcularımız müthiş bir doping alarak sahaya çıktı. En son Elazığspor tesislerinden onları birlikteydim ve maça uğurladım. O dopingle de güzel bir sonuç aldık diye konuştu.Elazığspor’un elektrikler borcunu ödemek ve bunun altından kalkmamanın çok zor bir şey olmadığını vurgulayan Başkan Yanılmaz, “Bizler bunun altından kalkarız. Çok büyük zorlukların altından kalktığımız gibi. Elazığspor’un son 2 yılını burada irdeleyecek değilim. Bunu bilen biliyor. Bir Elazığspor sevdalıları var, birde Elazığspor’un cenazesini dört gözle bekleyenler var. Onlar bekleye dursunlar. Ben temenni ediyorum ki; Elazığspor, Süper Lig’e çıkar. Onlar beklesinler daha iyi sonuçlar alırız. Biz Elazığ ve Elazığspor’un da iyi yerlere gelmesi için mücadele vermeye devam edeceğiz şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam