TÜRK KIZILAYI ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI KIZILKAYA ALÇAK SALDIRIYI KINADI

Okunma: 25
GÜNCEL 15 Eylül 2020 11:47
Videoyu Aç TÜRK KIZILAYI ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI KIZILKAYA ALÇAK SALDIRIYI KINADI
A
a

TÜRK KIZILAYI ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI KIZILKAYA ALÇAK SALDIRIYI KINADI

Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya Suriye'nin El Bab bölgesindeki savaş mağdurlarına yardım götüren Kızılay görevlilerine yapılan alçak saldırıyı kınadı.
El Bab bölgesine giden 3 kişilik Türk Kızılayı ekibinin bulunduğu araca, Çobanbey-El Bab bölgesi arasında plakasız iki araç içerisindeki yüzleri maskeli ve kamuflaj kıyafeti giymiş kişiler tarafından çapraz ateş açılmış saldırıda Düzce Kan Merkezi’nde görevli Mehmet Arif Kıdıman şehit olmuş bir Kızılay görevlisi yaralanmış bir Kızılay görevlisi ise saldırıdan yara almadan kurtulmuştu. Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya saldırı sonrasında yaptığı açıklamada Kızılay görevlilerine yapılan alçakça saldırıyı kınadı. Kızılkaya yaptığı açıklamada; "Tek amacı savaş mağdurlarına yardım etmek olan Kızılay görevlisi arkadaşlarımıza yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyorum" dedi.
KIZILKAYA; "ULUSLAR ARASI HUKUKA GÖRE DOKUNULMAZLIĞI OLAN KIZILAYA YAPILAN BU ALÇAKÇA SALDIRIYI KINIYORUM"
Kızılay görevlilerine düzenlenen alçak saldırıyı kınayan Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, "Tek amacı savaş mağdurlarına yardım etmek olan arkadaşlarımıza alçakça bir saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırıda bir arkadaşımız şehit olurken bir arkadaşımız yararlanmış bir arkadaşımız da yara almadan kurtulmuştur. Uluslar arası hukuka göre korunması gereken ve yine üstlerinde Kızılay logosu taşıdığı için uluslar arası hukuk kuralları gereği dokunulmazlığı olan Kızılay çalışanlarına yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyorum.  Allah'tan şehidimize rahmet kederli ailesine sabırlar diliyorum. Alçakça saldırıda yaralanan arkadaşımızın da bir an evvel sağlığına kavuşmasını diliyorum." dedi.    
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat