SGK ESKİ BİNASI YIKILIYOR

Okunma: 46
GÜNCEL 22 Haziran 2020 14:01
Videoyu Aç SGK ESKİ BİNASI YIKILIYOR
A
a

SGK ESKİ BİNASI YIKILIYOR

Elazığ'da uzun yıllar SGK binası olarak hizmet veren, 2019 yılında imzalanan protokolle meydan ve otopark yapılması için Elazığ Belediyesine devredilen SGK eski binasının yıkımına başlandı.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Elazığ İl Müdürlüğü'nün Olgunlar Mahallesindeki yeni hizmet binasına taşınmasıyla atıl hale gelen eski hizmet binası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Elazığ Belediyesi arasında yapılan protokolle Elazığ Belediyesine devredilmişti. MEYDAN VE OTOPARK YAPILACAK Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın girişimleriyle devri gerçekleştirilen SGK binasının yerine meydan ve otopark yapılacağı açıklanmıştı. ŞERİFOĞULLARI: BU BİNAYI YIKARAK BURADA GÜZEL BİR MEYDAN YAPACAĞIZ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, "Şehrin merkezinde olan SGK İl Müdürlüğünün eski binası, bakanlıklarla yaptığımız görüşmeler neticesinde arsa takası karşılığında belediyemize devredildi. Bu binayı yıkarak burada güzel bir meydan yapacağız. Mevcut PTT Meydanı ve Kapalı Çarşı ile bütünlük arz edecek şekilde çevre düzenlemesi yapılacak olan ve içerisinde yeraltı otoparkı da yapacağımız yeni alan, şehrin yeni cazibe merkezi olacak. Tarihi Hükümet Konağı ve PTT binalarının bulunduğu meydandan başlayarak, Kapalı Çarşı, Saray Cami ve çevresindeki sokakları yayalaştırılmak ve bir bütün içerisinde yepyeni bir çehreye büründürmek amacıyla çalışmalarımıza start vermiş bulunmaktayız. Tescilli PTT binası restorasyonu, Tarihi Hükümet Konağının Kent Müzesine dönüştürülmesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nın yeniden düzenlenmesi, Kapalı Çarşı restorasyonu ve cephe iyileştirmesi, Saray Cami – Belediye Çarşısı meydan düzenlemesi ve proje sınırlarında kalan sokaklarda sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme başlıklarıyla yapacağımız çalışmalar neticesinde şehir merkezine nefes aldıracağız ve buraları çok güzel bir görünüme kavuşturacağız" ifadelerine yer vermişti. YIKIM ÇALIŞMASI BAŞLADI Deprem ve Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir bekletilen projeye start verildi. SGK eski binasının yıkımına başlayan iş makineleri aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat