OP.DR. ORHAN GÜNGÖR BAŞHEKİMLİĞE ATANDI

Okunma: 237
GÜNCEL 12 Kasım 2019 17:44
Videoyu Aç OP.DR. ORHAN GÜNGÖR BAŞHEKİMLİĞE ATANDI
A
a

OP.DR. ORHAN GÜNGÖR BAŞHEKİMLİĞE ATANDI

Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Orhan Güngör görevine başladı.
Eski Başhekim Op. Dr. Atıl Birol'un emekliye ayrılmasıyla boşalan Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Orhan Güngör görevine başladı.
1976 Elazığ doğumlu olduğunu söyleyen Başhekim Güngör, Evliyim. Eşim öğretmen. 2 kız çocuğu babasıyım. Çeşme'ye hizmet odaklı olarak geldim. Çeşme, Türkiye'nin en güzide yerlerinden biri. Sağlık sektöründe hastanemiz pek istenen düzeyde değil. Çeşme halkına hizmet sunumunda bazı aksaklıklar ve eksiklikler uzun yıllar boyu yaşanmış. Bakanlığın beni uygun görmesindeki birinci amaç bir kan değişimi gerekliydi. Bir bayrak değişimi gerekliydi. Çeşme'deki amacım hastaneyi civardaki hiçbir hastaneye ihtiyaç duymayacak şekilde dizayn etmek istiyorum. Birinci önceliğim eksik olan doktor kadrosunu tamamlamak. İkinci olarak yardımcı sağlık personeli eksiğini tamamlamaya çalışacağım. Daha önemlisi hastalarımızın dışarıya yollanmaması için gerekli tıbbi teçhizatları sağlamak istiyorum. Hasta memnuniyeti, güler yüzlü, çalışkan, özverili bir hizmet anlayışını uygulayacağım. Bunları yaparken de Sağlık Bakanlığımızdan da, İl Sağlık Müdürlüğümüzden de ve ilçemizin kıymetli büyüklerinden de desteklerini esirgememelerini rica ediyorum. Buna ihtiyacım var diyerek çağrıda bulundu.
Başhekim Güngör, mesleğine 2010 yılında Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kalp damar cerrahı olarak başladığını belirterek, Mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra da Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde klinik sorumlusu olarak görevime devam ettim. Görev yaptığım dönemde Elazığ'da birçok ilklere imza attım. Aort anevrizması dediğimiz, karın damarının genişlemesini ameliyatsız anjiografi yöntemiyle damar naklini Elazığ'da ilk ben yaptım. Kök hücre naklini, sanıyorum Türkiye'de en fazla sayıda ben yaptım. Türkiye'deki birçok ilden, İzmir, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Kahramanmaraş gibi illerden birçok hasta kök hücre nakli için geldi. Buradaki farklılık ise, tüm dünyada kök hücre nakli kemik iliği ile yapılır. Ben göbek yağıyla kök hücre nakli yaptım. Bu şekilde kök hücre naklini Türkiye'de ilk yapan hekimlerden birisiyim. New York'dan sertifikası olan Türkiye'deki nadir hekimlerdenim dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat