Memur-Sen Engelliler Komisyonu'nda Görev Değişimi: Yeni Başkan Savaş Apak

Okunma: 57
GÜNCEL 22 Haziran 2022 12:19
Videoyu Aç   Memur-Sen Engelliler Komisyonu'nda Görev Değişimi: Yeni Başkan Savaş Apak
A
a

Memur-Sen Engelliler Komisyonu'nda Görev Değişimi: Yeni Başkan Savaş Apak

Yaklaşık 4 yıldır Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Engelliler Komisyonu başkanlığını yürüten Engin Kırçıl'dan boşalan göreve Savaş Apak getirildi.

Görevi devreden Engin Kırçıl "Biz bu göreve 2018'de İbrahim Bahşi başkanımızın teveccühleri ile başladık. Bu zamana kadar da işimizi hakkıyla yapmaya gayret ettik. Benden sonra bu görevi yürütecek olan Savaş Apak başkanıma da başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı. Devir teslim töreninde konuşan Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi "Bugün burada bir nöbet değişimi için toplanmış bulunmaktayız. Engin Kırçıl başkanımız 4 yıldır bu görevi başarıyla yerine getiriyordu. Bundan sonraki süreçte görev Savaş Apak başkanımıza düşüyor. Bu bir bayrak değişimidir. Göreve gelen tüm arkadaşlarımızın işini layığıyla yapacağından şüphemiz yoktur. Engin Kırçıl başkanımız ile birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Engelli hakları konusunda yaptığı çalışmaları tüm kamuoyu takdir etmiştir. Kendisinin sendikal tecrübesinden de bundan sonraki süreçte istifade edeceğiz. Ben her iki başkanımızın için de bu nöbet değişiminin hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat