FİRUZAN BAYTAŞOĞLU

HARPUT' TAN ÖTESİNDE YOLLAR ZATEN KARLIYDI...

HARPUT' TAN ÖTESİNDE YOLLAR ZATEN KARLIYDI...

A
a
  Gürsel Erol Elazığ’ın sorunlarını üstlendiği ve öyle ki haykırmaktan helak olduğu için vekil sıfatı olması  gereğince ya bu adam da iş var diyordum... Seçilen diğer vekiller oralı olmasa da, Gürsel Erol sesimizi duyuyor diyordum...
Ama maalesef yanıldık. Neden mi çünkü bizim için vazgeçilmez olan şey vatanı bölmek isteyen kişiler ile anlaşma önerisi hiç ummadık partiden CHP’den geldi. PKK/ HDP ile aynı masaya oturup onlarla anlaşmak ne akılın ne de vicdanın kabul edeceği bir durum değil.
Bizim için vazgeçilmez olan kırmızı çizgimize basılması asla kabul edilemez. Biz bayarak için vatan için uğruna kansa kan cansa can demiş milletiz şimdi tutup da onlarla aynı masaya oturup gel kardeşim diyip bağrına basmak hem bize hem de Cumhuriyet Halk Partisi kurucusu olan ulu önder Mustafa Kemal’e büyük saygısızlıktır. Bu yanlıştan hemen dönülmesi şarttır.
Bu aziz millet hiçbir zaman vatanı bölmek isteyenlere geçit vermemiştir ve vermeyecektir. Boş hayaller kurmayın. Türkiye tektir. Birdir ve bölünmez. Devlet için e devlet kurma fikrinizi biran önce aklınızdan çıkarın. Boş yere ortalık karıştırmayın. Ve hangi partiyi temsil ettiğinizi. İyi bilin. Ona göre tarafınızı seçin…
YÜCE  MİLLETİME İTAFEN SAYGILARIMLA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat