İLÇE DEĞİL BELDE OLDUK

Okunma: 920
YEREL HABER 27 Ocak 2019 18:11
Videoyu Aç  İLÇE DEĞİL BELDE OLDUK
A
a

 İLÇE DEĞİL BELDE OLDUK

Başak Meral Gündüz/Milliyetçi Hareket Partisi Palu Belediye Başkan Adayı Muhammet Septioğlu, Palu ilçesinde coşku ile karşılandı.
Konvoy eşliğinde ilçeye giriş yapan MHP Adayı Muhammet Septioğlu, ilçe meydanında kendisini karşılamaya gelenlere seslendi.
 HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Septioğlu yaptığı konuşmada, Bugün sizlerin talebi ve teveccühü ile karşınızdayım. Hepinize teşekkür ederim.Bu göreve talip olmamın nedeni bu büyük millete hizmet etmektir  diye konuştu.
PALU’YA HİZMET ETMEK İÇİN GELDİM
Septioğlu, ’2009 yılında bu aziz millet beni belediye başkanı yaptı.Ben kendi görüşüme göre ,gücüm doğrultusunda en iyi hizmeti verdim.Takdiri sizlere bırakıyorum.Biz hepimiz kardeşiz.Palu’da bizim kardeşimizdir.Karakoçan’da bizim kardeşimizdir.Ben Palu ile gurur duymasaydım,bu göreve talip olmazdım.Bu göreve talip olduysam,Palu için oldum.Geçmişte bıraktığım hizmetlere devam etmek için geldim  diye konuştu.
DİĞER ADAYLAR DA BENİM GİBİ HİZMET ETMEK İSTİYOR
Palu için hangi aday hayırlıysa onun seçilmesi temennilerinde bulunan Septioğlu,sözlerine şöyle devam etti, ’’Sayın Efraim Ünalan’da Paluludur ve bizim kardeşimizdir.Diğer adaylar da en az benim kadar hizmete talip olmuşlardır.Ama bir konu var.Kuzova projesini kim yaptı ? Elazığ İlahiyat Fakültesini kim yaptı ? Kovancılar sulama projesini kim getirdi? Ferrokrom’u kim getirdi? ‘’ dedi.
SEPTİOĞLUN’DAN DEMİRBAĞ’A SERT SÖZLER
Septioğlu, Bizi temsil eden sayın vekil,ona sesleniyorum.Sayın Demirbağ,ne yapmak istiyorsun ?Bu memleketi bölmeye hakkın yok.Bizim sizden istediğimiz atamalar değil.Memleketin davası olduğu zaman elini masaya vur. Bu memleketimiz ne hale geldi.Bütün kamu binaları benim ilçemde mevcuttu.Bugün benim ilçem nahiye seviyesine getirildi.Bir kaymakamlıkla ve emniyet  kalmış. Al onu da götür istersen.Bu aziz  millet seni getirdi,hizmet edesin diye.Bende diyorum ki ölünceye kadar bu milletin hizmetindeyim dedi.
MEMLEKETE SANAYİYİ GETİRMEK VEKİLLERİN GÖREVİDİR
Septioğlu, ’Belediye’nin hizmetlerini sizlerde biliyorsunuz.Belediye sanayi getiremez.Belediye iş sahası açamaz.İlçenin kaldırımıdır,alt yapısıdır ve üst yapısıdır. Gücümüz kadarıyla 2009 yılından 2014 yılına kadar hizmetimizi yaptık.Bizden kalanları da mevcut başkan devam ettirdi.Kim bu memlekete hizmet etmişse Allah ondan razı olsun.Ama bu sanayiyi memlekete getirecek olan milletvekilleridir.Belediye Başkanının görevini hepiniz benden daha iyi biliyorsunuz.Ben Palu’yu hak ettiği yere getirmek için bütün gücümle çalışacağım dedi.
RAHMETLİ BABAM GİBİ BU MEMLEKETE SANAYİ GETİRSİNLER
 
Septioğlu, Partiler birer araçtır.Hepsi gelip geçicidir. Mühim olan kişilerdir.Ben il başkanıma güveniyorum.Şuan yanımızda.Hepimiz Palu’nun emrindeyiz.Bu 3 günlük fani dünya’da ahireti düşünsünler.Rahmetli babam gibi bu memlekete sanayi getirsinler.İlçeyi bir beldeye çevirdiler.2014 yılında 4 yıllık üniversite gelecek,100 kişilik hastane gelecek dediler.Hani nerde?  Diye konuştu.
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
Yerel seçimlerin ülkemize hayırlar getirsin diyen Septioğlu, Allah yardımcımız olsun.Rabbim sizlere karşı bizleri mahcup ettirmesin.Rahmetli babamın izinden gideceğime söz veriyorum dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat