CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DEPREMLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

Kategori: GÜNCEL - Tarih: 6 Nisan 2019 18:46
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DEPREMLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DEPREMLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

Elazığ'daki depremle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletip bilgi aldığını belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım; Şuana kadar herhangi bir olumsuz durum yok, çok şükür can kaybı veya yaralı bir bekamız yok, bir kaç evde hasar var dedi.
Elazığ'a 25 kilometre uzaklıktaki Sivrice ilçesine bağlı Kavaklı köyü merkezli saat 20.31'de yerin 9.4 km derinliğinde 5.2 büyüklüğünde deprem oldu.Deprem sonrası kent genelinde panik yaşanırken, Afad ekipleri de bölgeye hareket etti.
Bölgeye giden Vali Çetin Oktay Kaldırım'ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arayarak hem geçmiş olsun dileklerini iletti hemde bilgi aldı.
Bir kaç hasarlı ev var
Depremle bilgi veren Vali Çetin Oktay Kaldırım; Merkez üssü Sivrice'nin Kavaklı ve uslu köyü arası bir bölge olan deprem sonrası tüm ekiplerimiz anında harekete geçti. Yaptığımız ilk tespitlere göre herhangi bir can kaybı ve yaralanma yok.Her ihtimale karşı bölgeye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve jandarma ekiplerimizi yönlendirdik.Uslu ve Doğanbağı köylerimizde hasarlı birkaç ev var. Bende önce Sivrici ilçesine oradan da Doğanbağı köyümüze geçtim. Afad ve Jandarma ekiplerimizi bölgeye intikal ettirdik diye konuştu.

http://bakishaber.com/haberprint/cumhurbaskani-erdogan-depremle-ilgili-bilgi-aldi-53599.html