GÜRSEL EROL'DAN ELAZIĞ'DA SİYASİ İRADE YOK ÇIKIŞI

Okunma: 52
GÜNCEL 22 Haziran 2020 16:17
Videoyu Aç GÜRSEL EROL'DAN ELAZIĞ'DA SİYASİ İRADE YOK ÇIKIŞI
A
a

GÜRSEL EROL'DAN ELAZIĞ'DA SİYASİ İRADE YOK ÇIKIŞI

Cumhuriyet Halk partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol yayımladığı basın açıklaması ile  Elazığ'da siyasi bir iradenin olmadığını iddia ederek, "Maalesef Elazığ’da siyasi irade yok. Siyasi iradede olmayınca doğal olarak Ankara’da her şeye müdahale ediyor." dedi
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol  Elazığ gündemi ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayımladı. Erol basın açıklamasında  önce yıkılacağı sonrasında ise yıkılmayacağı açıklanan Orduevi Köprülü Kavşağı üzerinden  ilimiz siyasilerine  yüklendi. Elazığ'da bir siyasi irade olmadığını iddia eden Erol," “Bir geliyorlar bu yıkılsın denilmekte bir geliniyor bu yıkılmasın denilmekte ama her ikisine de buradakiler evet demekte... Belli ki bu konu özelinde fikirleri yok. Yanlış veya doğru fikirleri yok. Verilmiş olan kararların arkasında durulmalı. Maalesef Elazığ’da siyasi irade yok. Siyasi iradede olmayınca doğal olarak Ankara’da her şeye müdahale ediyor. Oysa Ankara; kentin sorunlarını bir bütün olarak görmez. Yaşanan sorunu sadece lokal ölçekte görür ve ona göre çözüm üretir. O sorun kentin bütün yaşamını etkiler” dedi.
  "VATANDAŞIN TALEBİ YERİNE, ANKARA’NIN İRADESİ İLE HAREKET EDİLİYOR"
CHP Elazığ Milletvekili  Erol köprü üzerinden yaptığı eleştirileri ; Bu durum gösteriyor ki; ihtiyaçlar yerel ihtiyaçlar ve taleplere göre şekillenmiyor. Ankara’da genel merkezlerde siyaset nasıl karar veriyorsa öyle şekilleniyor. Vatandaşın, mağduriyeti ve beklentisi de yerel taleplere göre değil, bu taleplere göre şekilleniyor.  Bu durum hükümetin ve AK Partili siyasilerin Elazığ sorunlarına bakışının nasıl olduğunu yansıtıyor. Vatandaşın talebi yerine, Ankara’nın iradesi ile hareket ediliyor. Zamanında bu yapıya ihtiyaç var mı? Yok mu? Sorgulanmalıydı.  Bugün farklı şekillerde bu yapı değerlendirilebilir yerinde kalması sağlanabilir veya az önce ifade ettiğim gibi teknolojik gelişmeler kullanılarak bu yapı daha uygun bir yere de taşınabilirdi. Ama bunun kararın Ankara tarafından veriliyor olması; Elazığ siyasilerinin hiçbir iradesinin olmadığını gösteriyor. Bakan geçtiğimiz haftalarda Ankara’dan gelerek başka bir şeyler demekte sonra bunun üzerinden kısa bir süre geçiyor tekrar geliyor bu kez daha farklı şeyler söylüyor.  Bizim siyasetçilerimiz ise her ikisine de tamam demekte şeklinde sürdürdü.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat