F.Ü. REKTÖR ADAYI PROF.DR. KELEŞ: TEK DÜŞÜNCEM EMEK VE HİZMET

Okunma: 77
GÜNCEL 10 Temmuz 2020 12:15
Videoyu Aç F.Ü. REKTÖR ADAYI PROF.DR. KELEŞ: TEK DÜŞÜNCEM EMEK VE HİZMET
A
a

F.Ü. REKTÖR ADAYI PROF.DR. KELEŞ: TEK DÜŞÜNCEM EMEK VE HİZMET

Fırat Üniversitesinin yeni dönem Rektörlüğü için adaylığını açıklayan Prof.Dr. Erol Keleş “Hiçbir enaniyetim makam mevki beklentim yok. Asla ve asla olamaz. Tek düşüncem emek ve hizmettir.” dedi
Rektör adayı Prof.Dr. Erol Keleş adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi.
"Akademisyen olarak görev yaptığım dönemlerde çok sayıda başarılı çalışmaya imza attığımı düşünüyorum. En azından kendi alanımda Fırat Üniversitesi'ni hem Türkiye'de hem de dünyada iyi tanıttığımı ve iyi yerlere getirdiğimi düşünüyorum. Bugün zaten aday olmamdaki temel sebep de budur. Ben şehrimi ve üniversitemi gerçekten çok seviyorum. 'Emekse evet ben varım' dedim çünkü geçmişim hep emekle dolu. Hiç gecem gündüzüm olmadı. Cumartesi Pazar'ım olmadı. Hep bu üniversite için ciddi anlamda emekler vermeyi düşündüm. Herkes elinden geldiğince buraya hizmet etmeye çalışıyor. Ama emekse, çalışmaksa, insanların bence geçmişi, yapabileceklerinin bir göstergesidir. Bu yüzden 'Ben de varım' dedim ve Allah nasip ederse gecemi gündüzümü bu üniversite için bu şehir için bu üniversitenin önünü açmak için bu üniversiteyi bir yerlere getirebilmek için ciddi anlamda emek verebileceğimi düşünüyorum. Beni tanıyan gerek sizler gerek şehrimizdeki insanlarımız gerek üniversitedeki insanlarımız bu konuda ciddi emekler verdiğimi biliyorlardır. Bu süreç içerisinde de insanların birbirini kırmaması gerektiğini üzmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bu bir hizmet yarışıdır. Hepimizin düşüncesi bu şehre buy üniversiteye hizmettir. O yüzden bugüne kadar bunu net bir şekilde gördüğümü düşünüyorum. Bütün aday arkadaşlarımız, çok hassas bir şekilde üniversitemizin önünü açma açısından bir yarış içerisindeyiz. Ben önceki Rektör seçiminde üniversitemizde oy kullananlardan 380 oy almıştım. Bu benim bu Üniversiteye hizmet edeceğime olan bir göstergenin sonucudur.
Rektörlüğe aday olmasının makam ve mevki hırsıyla değil hizmet aşkıyla ilgili olduğunu vurgulayan Keleş, "Açık ve net bir şekilde şunu da belirteyim. Hiçbir enaniyetim makam mevki beklentim yok. Asla ve asla olamaz. Tek düşüncem emek ve hizmettir. Tabi ki bundan sonrası nasiptir. Ki ben bunu da çok açık ve net bir şekilde söylüyorum. Kim bu üniversiteye kim bu şehre daha faydalı olacaksa Allah ona nasip etsin. Sonuçta bu bir hizmet yarışı. Ben de bu hizmet yarışı içerisinde kendim olarak varım dedim." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat