Erol’da Özhasekiye “ Hangi derde deva oldunuz"

Okunma: 162
GÜNCEL 28 Haziran 2022 15:13
Videoyu Aç Erol’da Özhasekiye “ Hangi derde deva oldunuz"
A
a

Erol’da Özhasekiye “ Hangi derde deva oldunuz"

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki nin Elazığ gezisini değerlendirerek, Özhasekiye Elazığ Gündemine dair sorular yöneltti…
 
Gürsel Erol yaptığı yazılı açıklamada “  Geçtiğimiz günlerde ziyaretlerde bulunmak üzere İl’imize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki yerel basınımıza bir takım açıklamalarda bulundu.
Sayın Özhaseki yaptığı açıklamalarda ‘’Elazığ’ın büyük bir değişim geçirdiğini,’’ belirtmiş. Doğru, Elazığ 24 Ocak Depremi’nden sonra olağanüstü değişim yaşadı. İmar ve planlama sürecinde yapılan yanlışlar, deprem konutlarının şehrin dışında yapılması gibi Bakanlıkların doğrudan müdahalesiyle kent adeta inşaat mezarlığına döndü.
Sayın Özhaseki ayrıca, 10 yıl önce yine AKP’li Başkan döneminde başlayan ve halen bitirilemeyen projeleri övüyor, insan aklıyla dalga geçmektir bu. Geçmişte yapılan onca yanlış işin faturasını Elazığlı hemşerilerimiz ödedi halen de ödemeye devam ediyor. Sanki yıllardır bu kenti ve Türkiye’yi başka bir parti yönetiyor. Elazığ’ın alt yapı sorunlarının 20 yıllık Ak Parti iktidarları ve yerel yönetimleri döneminde çözülmemiş olması Elazığ’ın sahipsizliğinin yansıması. Geçen ay yaşadığımız sel felaketi bunun en güzel örneğidir. Geçtiğimiz günlerde Elazığ Belediyesi’nin altyapı projesini gecikmeli olsa da yapmış olması sevindiricidir. Bizim siyaset yapma anlayışımızda yapılan yanlışları eleştirdiğimiz gibi yapılan doğru işleri de takdir ederiz. Yerel anlamda Elazığ Belediye Başkanı’nın gayretlerini görüyoruz, ancak merkezi hükümetin Elazığ’a karşı çarpık bakışı devam etmekte, İl’imiz bölgede en geri kalmış kent durumuna gelmektedir.
Geçmişte bakanlık da yapmış, iktidar partisinin Genel Başkan Yardımcısı Sayın Özhaseki’ye sormak istiyorum;
Uluova ve Kuzova Sulama Projelerini mi tamamladınız?
Deprem konutlarındaki hak sahiplerinin mağduriyetlerini mi giderdiniz?
Sulama kooperatiflerine elektrik borcu nedeniyle tarlalarını sulayamayan çiftçilerimizin sorununu mu çözdünüz?
Maden’deki özelleştirmelerden kaynaklı işsizlik problemini mi çözdünüz?
Harput ve Hazar Baba gibi değerlerimizi turizme mi kazandırdınız?
Gazi Caddesi’nde işsiz gezen gençlerimize mi umut oldunuz?”
 
 
EROL: SÜRPRİZ İLE GELİYORUM
 
Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol 6 Temmuz’da Elazığ’a geleceğini açıklarken” Elazığ’a büyük bir sürpriz ile geleceğim.” Dedi
Gazetemize özel açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Gürsel Erol “ Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi 6 Temmuz’da Elazığ’a geleceğim. Bayramı Elazığ’da vatandaşlarımız ile birlikte geçireceğim. Ancak bu gelişim büyük bir sürpriz ile olacak. Şimdiden bunu açıklamayacağım. Ancak geldiğimde büyük sürprizi tüm Elazığ görecek.” Dedi
İlimizde Sürpriz açıklamalar Gürsel Erol ile birlikte ikiye yükseldi. Daha önce İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler, Genel Merkezde yaptığı temas ve ziyaretler sonunda yaptığı açıklamada “15 gün sonra sürprizimiz olacak.” demişti. Şimdi de CHP Milletvekili Gürsel Erol Büyük bir sürprizden bahsetti.

SULARI KESİLEN ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI CHP’Lİ GÜRSEL EROL MECLİSE TAŞIDI

Elazığ’ın köylerinde pancar ekimi yapan yüzlerce çiftçi elektrik faturalarındaki yüksek fiyatlardan ve yaşadıkları sulama sorunlarından dolayı yaklaşık 40 traktörle DSİ önüne gitmek istemiş ancak polis ve jandarma engeline takılmıştı. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, çiftçilere gelen yüksek elektrik faturaları ve yaşadıkları sulama sorunlarını meclise taşıdı. Erol, Tarım ve Orman Bakanlığına ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına soru önergesi verdi.
Çiftçilerin sorununu TBMM’ye taşıyan CHP Elazığ Milletvekili yüzlerce çiftçiyi ilgilendiren yüksek elektrik faturaları ve sulamada yaşanan sorunlarla ilgili bakanlıklara soru önergesi verdi. CHP’li vekil Erol,  Tarım ve Orman Bakanlığına Kuzova Sulama projesinin tamamlanan etaplarında elektrik girdi maliyetleri nedeniyle sulama yapan çiftçilerimize herhangi bir destekleme yapılacak mıdır? diye sordu.
“29 YILDIR PROJE TAMAMLANAMADI”
1993 yılında 29 bin hektarlık verimli arazinin sulanması amacıyla başlatılan ve 3 etaptan oluşan Kuzova Sulama Projesi 29 yıl geçmesine rağmen halen tamamlanmadığını belirten CHP Milletvekili Gürsel Erol Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kiriş tarafından cevaplandırılması talebiyle şu soruları sordu;
1. Üç etaptan oluşan Kuzova Sulama Projesi için bugüne kadar ne kadar yatırım harcaması yapılmıştır?
2. 1993 yılında başlayan ve 2014 yılında tamamlanacağı söylenen ve halen tamamlanmayan Kuzova Sulama Projesi’nin tüm etapları ne zaman bitirilecektir?
3. Projenin kalanının tamamlanması için yeterli ödenek mevcut mudur?
4. Kuzova Sulama Projesi’nin tamamlanan etaplarında elektrik girdi maliyetleri nedeniyle sulama yapan çiftçilerimize herhangi bir destekleme yapılacak mıdır?
5. 2018 yılından beri Kuzova 1. Kısım’a verilen tarımsal suyun enerji bedelini DSİ’nin yaptığı ihale şartları gereğince sulamanın işletme bakım faaliyetleri ve elektrik giderleri yüklenici firma tarafından karşılıyordu, DSİ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından ilgili alanda bulunan köy muhtarlarına gönderdiği yazıda 2022 yılında bu desteğin verilmeyeceği belirtilmişti. Zaten girdi maliyetleri nedeniyle zor durumda olan üreticimizi daha da zor durumda bırakacak olan 2022 yılı işletme bakım ve enerji giderlerinin sübvanse edilmesi ile ilgili bir çalışmanız var mıdır?
6. Kuzova Sulama Projesi’nin tamamlanan ve bundan sonra tamamlanacak etaplarında sulama pompaları için güneş enerjisinden faydalanarak elektrik üretimi söz konusu mudur? Varsa bununla ilgili proje hangi aşamadadır?
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat