DİYANET SEN BAŞKANI ERGEN “ÖRNEK MEKAN CAMİ; ÖRNEK İNSAN DİN GÖREVLİSİ”

Okunma: 263
GÜNCEL 1 Ekim 2020 16:57
Videoyu Aç DİYANET SEN BAŞKANI ERGEN “ÖRNEK MEKAN CAMİ; ÖRNEK İNSAN DİN GÖREVLİSİ”
A
a

DİYANET SEN BAŞKANI ERGEN “ÖRNEK MEKAN CAMİ; ÖRNEK İNSAN DİN GÖREVLİSİ”

Camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle açıklama yapan Diyanet Sen Başkanı Murat ERGEN, din görevlilerinin doğumdan ölüme halkın yanında olduklarını belirterek, örnek mekanın cami; örnek insanın din görevlisi olduğunu ifade etti.
1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeniyle açıklama yapan Diyanet Sen Başkanı Murat Ergen, din görevlilerinin toplumun manen yükselmesine rehberlik ettiklerini söyledi.
 ERGEN: DOĞUMDAN ÖLEME KADAR HALKIN YANINDAYIZ
Doğumdan ölüme kadar halkın yanında olduklarını anımsatan Başkan Murat Ergen, “Diyanet İşleri Başkanlığımız toplumumun din hizmeti ve irşat görevi ihtiyacını karşılamaktadır. Bir yandan, Kur'an Kursları vasıtasıyla yaygın din eğitimi faaliyetleri yürütülürken, diğer yandan, cami içi ve dışı din hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra il ve ilçe müftülükleri bünyesinde ailelerin dini konulardaki ihtiyaçlarına cevap vermek üzere Aile ve İrşat ve Rehberlik Büroları faaliyet göstermektedir. Bunun yanında din görevlilerimiz, doğum, sünnet, nikâh, düğün, yeni doğan çocuklara isim koyma, asker uğurlama gibi hizmetlerle insanların yanında yer almaktadır. Yani din görevlilerinin hizmet alanı yalnızca camiler değildir. Bir çok alanda hizmet vermektedirler” dedi.
PANDEMİ SÜRECİNDE CMİLERİMİZ KORONA TEDBİRLEİNE EN ÇOK RİAYET EDİLEN MEKANLAR OLMUŞTUR
Deprem’de Vefa Sosyal Destek Gruplarında ve Filyasyon Ekiplerinde Görev Alan Din Görevlilerini tebrik eden Ergen, örnek mekanların cami; örnek insanların din görevlisi olduğunu kaydederek, ”İçişleri Bakanımız tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandığı üzere, Pandemi sürecinde camilerimiz korona tedbirlerine en çok riayet edilen mekanlar olmuştur. Din görevlilerimiz de fedakarlıkları ve yaptıkları hizmetlerle topluma örnek teşkil etmişlerdir. Kısaca toplumun önderi ve rehberi olarak, her alanda bu milletin hizmetinde olan Din Görevlilerimiz, en güzel övgüleri hak etmektedir” diye kaydetti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat