CHP‘Lİ EROL, ZAMLAR NEDENİYLE EYLEM YAPAN ÇİFTÇİLERE VE TAKSİCİLERE DESTEK VERDİ

Okunma: 65
GÜNCEL 20 Haziran 2022 14:51
Videoyu Aç CHP‘Lİ EROL, ZAMLAR NEDENİYLE EYLEM YAPAN ÇİFTÇİLERE VE TAKSİCİLERE DESTEK VERDİ
A
a

CHP‘Lİ EROL, ZAMLAR NEDENİYLE EYLEM YAPAN ÇİFTÇİLERE VE TAKSİCİLERE DESTEK VERDİ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, elektrik zamları, sulama sorunlarından dolayı eylem yapan çiftçiler ve mazot zamlarından dolayı yüzlerce taksiyle eylem yapan taksicilerin eylemlerine destek verdiklerini söyledi. Erol, “Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de çiftçiler, esnaflar, işçiler hayat pahalılığına tepki göstermek için meydanlara çıkararak demokratik haklarını kullanmışlardır. Vatandaşlarımızın bu haklı mücadelelerinde sonuna kadar yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteriz" dedi.
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da zamlara karşı çiftçi ve taksiciler tarafından yapılan eylemlere destek verdiklerini, iktidarın tepkilere kulak vermesi gerektiğini ifade etti.
 
ÇİFTÇİLERİMİZİN HER PLATFORMDA SESİ OLACAĞIZ
 
 
Vatandaşlarımız artık son günlerde üst üste yapılan zamların altından kalkamaz hale gelmiştir. Mazotun 30 liraya dayanması, elektriğe, doğalgaza gelen zamlar birçok meslek grubunu  işlerini döndüremez hale getirmiştir. Kuzova bölgesine bağlı köylerde pancar üreten yüzlerce çiftçimiz mazota gelen zamlar ve sulamada yaşadıkları sorunlardan dolayı 40’a yakın traktörle DSİ önüne gitmek istemiş ama engellenmişlerdi. Yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda çiftçilerimizin yetkililerle görüşmeleri sağlandı. Çiftçilerimizin sorunlarının çözülmesi için her platformda sesleri olmaya devam edeceğiz,” dedi.
 
 
HÜKÜMET VATANDAŞIN BELİNİ BÜKEN ZAMLARI GERİ ÇEKMELİDİR
 
 Yine akaryakıt zamlarından dolayı kontak çeviremeyecek duruma gelen taksicilerimiz bugün yüzlerce taksiyle kent meydanında tur atarak akaryakıt zamlarını protesto etmiş ve zamların geri çekilmesini talep etmişlerdir. Bu verilen tepkiler emek, ekmek ve alınteri mücadelesidir. Taksicimiz çok zor durumda, hükümet akaryakıt fiyatlarına zam yapmaya devam ederse yakında ne taksi ne dolmuş ne de otobüs esnafı kalacak. Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Taksi ve minibüs kullanan hemşerilerimizin aileleriyle birlikte on binlerce insanın hayatı zamlardan dolayı olumsuz etkilemektedir. Hükümet laf üretmek yerine icraat üreterek vatandaşlarımızın belini büken bu zamları geri çekmelidir," ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat