ÇAKMAKÇI: ALTIN ALMAK İÇİN BİR FIRSAT

Okunma: 29
GÜNCEL 12 Ocak 2021 20:15
Videoyu Aç ÇAKMAKÇI: ALTIN ALMAK İÇİN BİR FIRSAT
A
a

ÇAKMAKÇI: ALTIN ALMAK İÇİN BİR FIRSAT

Altın düşüşünü sürdürüyor. Altını olanlar ve yatırım yapmak isteyenlerin ise aklı karışık. Aklı karışanlar için Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı açıklamalarda bulundu.
Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı altın alım ve satımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Altın, yatırım yapmak isteyenler için bir fırsat sunuyor.
ÇAKMAKÇI: ALTIN ALMAK İÇİN BİR FIRSAT
Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, “Özellikle Maliye Bakanı’nın istifası ve Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınmasından sonra dolar fiyatında bir düşüş var. Tabi dolar fiyatındaki düşüş dolayısıyla altına yansıdı. 8 bin 600 lira seviyesini gören dolarda şu an 7 bin 400’lü seviyeler. Bu da uluslararası piyasalarda altının onuşunun dolarla çarpımından dolayı tabi altının fiyatını düşürdü. Vatandaşımız şöyle bilsin ki altın ons bazında düşmedi. Dolar bazında dolar düştüğü için düştü. Malum Amerika Başkanlık seçimi bitti. Kazanan başkan adayı ayın 20’sinde koltuğuna oturacak ve sonrasında da parasal genişleme diye Avrupa Birliği’nin ve Amerika’nın parasal genişleme ile ilgili virüsün yıprattığı ekonomilere bir nebze destek olma adına piyasaya para sürülecek. Tabi para sürülmesinin akabinde de özellikle değerli MTA’larda biz tekrar yükseliş bekliyoruz. Vatandaşlarımıza şu an ki altın fiyatlarını özellikle tam da alım fırsatı olarak değerlendirmelerini diliyoruz” ifadelerini kullandı. ABD başkanının koltuğuna oturmasının ardından doların yükselmesi ile altın fiyatlarını da yükselmesi tahmin ediliyor.
ÇAKMAKÇI: ALTIN FİYATLARINDA TEKRAR YÖNÜN YUKARI OLDUĞUNU BELİRTMEK İSTİYORUZ
 Başkan Çakmakçı, Altın fiyatları her zaman uzun vade yatırım aracıdır. Yani kalkıp bugün aldım, yarın para kazanayım düşüncesinde hiç kimse olmasın. Biz özellikle 3 bin 600’leri gören Cumhuriyet altınında şu an 3 bin 30 seviyesinde. Tam alım yeri diye vatandaşa bir öneride bulunuyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de yıllık bazda veya 6 aylık bazda baktığımız zamanda da geçen yılın altın fiyatlarıyla kıyaslama yapsınlar, ondan önceki yılın altın fiyatlarıyla kıyaslama yapsınlar. Altının ne kadar karlı bir yatırım olduğunu zaten kendileri görürler. 440’ları zaten gördük alt limit olarak. Bugün 448 seviyesinde, 449 seviyesinde. Dün itibariyle 440’dı. Altın fiyatlarında tekrar yönün yukarı olduğunu belirtmek istiyoruz. Vatandaşın tercihidir. Tabi ki günü birlik düşmeler, çıkmalar… Öyle gün oluyor ki yaklaşık 20-25 kez fiyat değiştiğimiz günler oluyor. Günü birlik hiçbir şekilde düşünülmesin. Şöyle düşünelim; bir arsa alındığı zaman veyahut başka bir yatırım yapıldığı zaman hemen yarını mı düşünerek yapıyoruz şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat