BALIK: "RANTA DEĞİL ŞANSA ÇEVİRELİM"

Okunma: 69
GÜNCEL 21 Şubat 2020 16:53
Videoyu Aç BALIK: "RANTA DEĞİL ŞANSA ÇEVİRELİM"
A
a

BALIK: "RANTA DEĞİL ŞANSA ÇEVİRELİM"

Milletvekili Balık yaptığı açıklamada deprem sonrasında vatandaşlarımıza moral, psikolojik olarak destek niteliğinde yaptığı haberlerden dolayı çok teşekkür ve tebrik ediyorum. Hepimizin birinci önceliği gerçekten bu memlekette şuan için mağdur olan insanların yanında olmak. Elazığ’daki yerel medyaya da bu anlamda teşekkür ediyorum. Çok büyük bir afet yaşadık. Elazığ’ın bugüne kadar ki tarihinde kayıtlı en büyük depremi yaşadık. İlk anda yalnızca 3 ya da 4 evin yıkılmasıyla belki Türkiye buradaki felaketin çok farkında değil ama bu güzel şehrin 3’te biri ağır hasarlı ya da acil yıkılacak dediğimiz raporlu evlerle insanlar evinden oldu. Bizim birinci önceliğimiz Elazığlı olarak bu insanların yaralarını sarmak. Ve biran önce bu insanları sıcak ve güvenli yuvalarına kavuşturabilmek. Bütün kurumlar üzerine düşen sorumluluğu sonuna kadar yerine getiriyor."dedi.
MİLLETİMİZDEN SADECE BİRAZ SABIRLI OLMALARINI DİLİYORUM
Sermin Balık,"Bakanlarımız ilk andan itibaren hep buradalardı Sayın Cumhurbaşkanımız daha 24 saat geçmeden yaralarımızı sarmak için geldi talimatlarını verdi. Sonrasında ben de şahidim ki buralarda bakanlarımız ve valimiz de rapor alıyor Elazığ ile ilgili. Burayı tamamen doğru anlatan sunum da belki de bütün bakanlarımızın ilgilerini Elazığ’a çevirmeye sebep oldu. Hükümetimiz Elazığ’ın durumunun farkında. Yaralarımızı sarmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Milletimizden sadece biraz sabırlı olmalarını diliyorum. Allah’ın izniyle devlet büyük bir devlet, hükümet güçlü bir hükümet. Vatandaşıyla dertlenen bir Cumhurbaşkanı. dolayısıyla bütün yaralarımız sarılacak. Bir sene kadar bu sıkıntıyı çekeceğiz. Ama bir senenin sonunda Elazığ’ın bir dönüşme şansı var. Biz bunu ranta çevirmeyelim ama şansa çevirelim." diye ifade etti.
DAHA İYİ BİR ELAZIĞ İÇİN HEPİMİZ ÇALIŞIYORUZ
Balık,"Elazığ’ın yeni bir Elazığ olma yeniden yapılanmasıyla, sosyal ve yeşil alanları ve Harput mimarisiyle yeniden yapılanma ve gözbebeği olma şansı var. Dolayısıyla bunu iyi kullanmalıyız. Daha iyi bir Elazığ için hepimiz çalışıyoruz. Sağlık hizmetlerimiz de aksamadan hastalarımıza ücretsiz ilaç ve tedavi hizmeti veriyor. Küçük esnafımızı canlandırmak için gereken krediler acil sağlanmaya başlandı. Onları da ayakta tutmaya gayret ediyoruz. Bütün 83 milyonun kalbi Elazığ’da attı ve atmaya devam edecek. Bu sancılı süreci birlikte el ele geçirmeliyiz. Yakınlarını, ailelerini kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar ve bütün Elazığlı hemşerilerimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”diye ifade etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
reklam
reklam