AYDEMİR, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Okunma: 231
GÜNCEL 12 Ekim 2017 09:28
Videoyu Aç AYDEMİR, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
A
a

AYDEMİR, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Geçmiş yıllarda Elazığ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığını yürüten Nizamettin Aydemir, yeni dönem için başkanlığa aday oldu. Aydemir, düzenlediği basın toplantısında, 8 yıl boyunca gece gündüz demeden berber ve kuaför esnafıyla birlikte yönettikleri Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığına yeniden aday olduğunu duyurdu. Aydemir, şu ifadelere yer verdi: Bildiğiniz gibi 2007 yılında yapılan görevlendirmeyle oda başkanlığına getirilmiş, 2010 yılında yapılan seçimlerde kıymetli esnaflarımızın teveccüh göstermesiyle göreve tekrar seçilmiştim. 4 yıllık oda başkanlığımın ardından 2014 yılında yapılan seçimlerde görevi Nizamettin Türkoğlu kardeşim devraldı. Demokratik yönetimlerde seçim her zaman en uygun yöntem olmuştur. Bizler de esnaflarımızın kararına her dönem saygı duyarak görevi bu kardeşimize borçsuz bir şekilde devrettik. Aradan geçen yaklaşık 4 yıllık sürenin ardından esnaflarımızın bizlere gösterdiği yakın ilgi ve alaka bizleri yeniden aday olmaya sevk etmiştir. Ben buradan esnaflarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bizler görev yaptığımız süre içerisinde esnaflarımızın menfaatini her zaman ön planda tuttuk ve bu doğrultuda çalışmalar yaptık. Odamızı en üst seviyede temsil etme adına girişimlerde bulunduk ve haksız kazancın önüne geçmeye gayret gösterdik. Bu sebeple yaptığımız hizmetlere kaldığımız yerden devam edebilmek için 2018 yılında yapılacak Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığına aday olduğumu açıklamak istiyorum. Yapılacak seçimlerde aday olacak kardeşlerimize başarılar diliyor, seçimlerin odamıza, esnaflarımıza ve tüm Elazığ’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
Reklam