Elazığ
21 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.13
 • ALTIN
  2450.3
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64245.99$

Artan Et Fiyatlarına Tepki


Artan Et Fiyatlarına Tepki
Artan Et Fiyatlarına Tepki

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşu Platformu Dönem Sözcüsü Heybet Öztekkeli, et fiyatlarında yaşanan olağan dışı artışlarla ilgili açıklamalarda bulunarak, konunun ilgili kurumlarca araştırılmasını ve denetimlerin artırılarak sorunun tespiti noktasında hızlı adımlar atılması gerektiğini söyledi.

Elazığ sivil Toplum Kuruluşu Platformu Dönem Sözcüsü Heybet Öztekkeli son dönemlerde artan et fiyatları ile ilgili açıklama yaptı. Et fiyatlarındaki artışın hem üreticiyi hem de tüketiciyi etkilediğini aktaran Öztekkeli, denetimlerin arttırılması gerektiğini ifade etti.

ÖZTEKKELİ: GÜNLERDE YAŞANAN FİYAT ARTIŞLARININ KONTROL ALTINDA OLMASI ELZEMDİR Ramazan ayında vatandaşlara destek olunması gerektiğini söyleyen Elazığ STK  Platformu Dönem Sözcüsü Heybet Öztekkeli, “Elazığ STK Platformu 2023 yılı yeni çalışma grubu olarak, şehrimiz ve geleceğimiz için sorumluluklarımızın bilincinde çözüm odaklı faaliyet ve karar prensibiyle çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Toplumun temel yapı taşları olan tüm STK'lar, sorunların çözümü noktasında vatandaşlarla kamusal alanda köprü vazifesi görmektedir. Bu bilinçle hareket etmek tüm STK'ların temel görevidir. Bilindiği üzere son zamanların gündem konusu et fiyatlarıdır. Et fiyatlarında yaşanan olağan dışı artış, hem üreticiyi hem satıcıyı hem de tüketiciyi düşündürmektedir. Et fiyatlarında yaşanan bu yüksek artışın ilgili kurumlarca araştırılması ve denetimlerin artırılarak sorunun tespiti noktasında hızlı adımlar atılması gerekmektedir. Özellikle Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde yaşanan fiyat artışlarının kontrol altında olması elzemdir.” ifadelerini kaydetti.

ÖZTEKKELİ: DENETİMLERİN ARTMASIYLA FİYATLARDA DÜŞÜŞ YAŞANACAĞINI TAHMİN ETMEKTEYİZ Heybet Öztekkeli, “Elazığ STK Platformu çalışma grubu olarak bizler, konunun muhataplarının ortak bir noktada olması gerektiği kanaatindeyiz. Özellikle sorunun çözümü noktasında üreticilerin ve satıcıların fedakarlıkta bulunması en büyük arzumuzdur. Ramazan ayının oluşturduğu manevi iklim ve bereketin sofralara yansıması için üretici ve satıcıların kar oranlarından biraz kısarak taşın altına ellerini koymaları gerekmektedir. Maliyet artışlarının farkındayız; ama en azından Ramazan ayında vatandaşa destek noktasında et fiyatlarında üretici ve satıcıların sabit fiyat veya düşük kar oranı uygulaması her kesimi memnun edecektir. Bu konuda biz STK temsilcileri esnafımıza güveniyoruz ve onların bu çağrımıza kulak vereceklerini düşünüyoruz. Yaşanan bu fiyat artışlarının önüne geçilmesi konusunda bir diğer husus, kontrol mekanizmasının etkin adımlarla denetimlerin sıklaştırılmasıdır. Denetimlerin artmasıyla fiyatlarda düşüş yaşanacağını tahmin etmekteyiz. Bu konuda Sivil Toplum Kuruluşları olarak kurumlarımızla birlikte iletişim halinde olarak, toplumu bilgilendirme ve sorunlara ışık tutma noktasında üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Millet olarak zorlu bir süreçten geçmekteyiz. Koronavirüs ve arkasından meydana gelen doğal afetlerle hem ülkemiz hem de dünya zor bir sınavla karşı karşıya. Bunların üstesinden gelmek ancak toplumsal birliktelikle mümkündür. Gelecek nesillere daha güzel bir yaşam sağlayabilmek için nasıl ki bizden önceki nesiller canla başla mücadele ettiyse bizler de aynı ruhla mücadelemizi sürdürmeliyiz. Bu noktada toplumsal bir sorun haline gelen et fiyatlarında yaşanan artışı durdurmak adına çağrımızı yineliyoruz. Üreticilerin ve satıcıların kar oranlarını bir nebze kısarak topluma katkı sunmalarını, sabit fiyat politikasıyla Ramazan ayının muhtevasına yakışır bir sorumlulukla örnek bir davranış sergileyerek talebimize karşılık vermelerini bekliyoruz.” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!