TJK Elazığ Hipodromu’nda Geri Dönüşüm Parkı Oluşturuldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TJK Elazığ Hipodromu’nda Geri Dönüşüm Parkı Oluşturuldu
Abone ol

Sıfır Atık Projesinin Önemini vurgulamak için Elazığ Hipodromu harekete geçti. Daha önce yaptıkları geri dönüşüm çalışmaları ile öne çıkan hipodrom “atıkları değerlendirelim, parklarda sevgiye dönüştürelim” sloganı ile bu kez geri dönüşüm parkı oluşturdu. Oluşturulan park ile çocuklarda eğlencenin yanı sıra çevre bilinci oluşturmak hedefleniyor.

Türkiye Jokey Kulübü Elazığ Hipodrom Müdürlüğü’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı sıfır atık projesi doğrultusunda geri dönüşüm parkı oluşturuldu. Parkta, Hipodromda kullanılmayan araba lastikleri salıncağa, variller oturma gruplarına büyük traktör lastikleri ise tramboline dönüştürüldü.

 

 

Türkiye Jokey Kulübü Elazığ Hipodrom Müdürlüğü’nün; oluşturduğu parkta hipodroma gelen çocuklar bir taraftan eğlenceli vakit geçirirken bir taraftan da sıfır atık projesinin önemini anlayarak sürdürülebilir geleceğe adım atmış olacak.

 

 

Elazığ Hipodrom Müdürü Muhammed Demirçelik, hem atık malzemelerin yeniden kazandırılmasına hem de çocukları geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmek amacıyla parkı oluşturduklarını söyleyerek: “Sıfır atık projesi Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde devam etmekte olup, gelinen süreçte “Küresel Sıfır Atık Hareketi”ne doğru ilerlemiş durumdadır. Türkiye Jokey Kulübü olarak bizler de bu doğrultuda gelecek nesillere ışık tutmak amacıyla geçmiş yıllarda yapmış olduğumuz at nallarından sokak aydınlatmaları, tarımsal sulama kanallarından yapay dere oluşturarak atıkların dönüştürülmesi ve toplumumuzda sıfır atık konusunda farkındalık oluşturulabilmesi için çalışmalarımızı sürdürmüştük.” Dedi.

 

 

Çevre Şehircilik Elazığ İl Müdürü Yardımcısı Fatih Önalan, özellikle çocuklarda temiz çevre ve doğa bilinci oluşturmak için çabaladıklarını söyleyerek: “doğa bize emanettir ve bu emaneti iyi korumak zorundayız. Genelde hedef kitlemizi çocuklar olarak seçiyoruz ki onlara güzel bir gelecek bırakabilelim. Burada da çocuklara hitap edilebilecek bir park Elazığ Hipodromu tarafından oluşturulmuş. Umarım bu tür etkinliklerin sayısı fazlalaşır ve daha duyarlı nesiller oluşur.” Dedi.

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kebanlılar Derneği, Kaymakam Atalık’ı Ziyaret EttiÖnceki Haber

Kebanlılar Derneği, Kaymakam Atalık’ı Zi...

Başkan Çekil: “Okullarda Bir Öğün Ücretsiz Yemek Verilsin”Sonraki Haber

Başkan Çekil: “Okullarda Bir Öğün Ücrets...

Yorum Yazın