Elazığ
21 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.81
 • EURO
  35.18
 • ALTIN
  2450.9
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  63955.21$

KIRAÇ: ELAZIĞ’IMIZIN KÜLTÜR, TÖRE VE MEDENİYETİ İLE YETİŞTİM


KIRAÇ: ELAZIĞ’IMIZIN KÜLTÜR, TÖRE VE MEDENİYETİ İLE YETİŞTİM
KIRAÇ: ELAZIĞ’IMIZIN KÜLTÜR, TÖRE VE MEDENİYETİ İLE YETİŞTİM

Cahit Kıraç: Elazığ’ın Sesi, Nefesi ve Güçlü İradesi Olmak İçin, İYİ Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayıyım 1993 yılından 2013 yılına kadar birçok ilde vali olarak görev yapan Cahit Kıraç İYİ Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Şırnak, Aksaray, Sakarya, Adana, İzmir ve Diyarbakır illerinde 1993 yılından 2013 yılına kadar vali olarak görev yapan Cahit Kıraç, İYİ Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Emekli Vali Cahit Kıraç yaptığı açıklamada, Elazığ’ın sesi, nefesi ve güçlü iradesi olmak için vatandaşlardan destek beklediğini söyledi.

KIRAÇ: ELAZIĞ’IMIZIN KÜLTÜR, TÖRE VE MEDENİYETİ İLE YETİŞTİM

Kıraç yaptığı açıklamada, “Ben; sizler gibi Türkiye’nin hatta Dünya’nın medeniyetler beşiği olan Elazığ’ın bir evladı, Cahit KIRAÇ. Elazığ’ımıza binlerce öğrenci yetiştirerek hizmet veren ve eğitim camiasınca çok iyi tanınan Merhum Öğretmen Hasan KIRAÇ’ın oğluyum. Sevgili babamın mesleği dolayısıyla çocukluğum Palu, Maden ve Merkez ilçe köylerinde geçti. Liseyi bitirene kadar Elazığ’ımızın kültür, töre ve medeniyeti ile yetiştim. Yüksek Öğrenimimi bitirerek Kaymakam adaylık dönemimi Elazığ Valiliği ve Maden İlçesinde tamamladım. 42 yıllık meslek hayatımın 28 yılını Vali olarak tamamlayarak emekli oldum. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Görevlisi olarak, Terörle Mücadelede Şırnak; Ülkemizin en büyük afetlerinden Kuzey Marmara Depreminin yaralarını sarılmasında Sakarya; Tarih ve Kültür Merkezi Aksaray; Mezopotamya Başkenti Diyarbakır; Tarım ve Ekonomik Gelişmişlikleri yönetmede Adana; Eğitim, Sağlık, Endüstri Ticaret, Sanayi ve Teknolojik gelişmişliklerinde İzmir; şehirlerinde Vali olarak şanlı tarihe sahip Türkiye’miz için görevde bulundum. Görev yaptığım tüm illerde; eğitimin, sağlığın, istihdamın, ticaretin, teknolojinin, üretimin; çağdaş ve modern şekilde gelişmesi ve sürdürülebilir olması için gayret gösterdim. Devlet Görevlisi olarak her zaman insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile “Önce İnsan” temasını ön plana çıkardım. Bu inançla baba vasiyetim “Kul Hakkına Mutlaka Dikkat Et” nasihati ömrümün vazgeçilmezi oldu. Çok yoğun geçen görevlerimde her fırsatta Elazığ’ımıza gelerek sıla-i rahimde bulundum.  Görev yaptığım illerde bulunan birbirinden değerli hemşehrilerim hiçbir zaman beni yalnız bırakmadılar, sıla hasretimizi onlarla paylaşarak azaltıp onların gurbette yalnızlık çekmemeleri için her zaman iş birlikleri ve güç birlikleri oluşturduk. Yarım asra yakın sürdürdüğüm görevim esnasında edindiğim bilgi birikimi ve tecrübelerimi TBMM çatısı altında değerlendirerek güzide şehrimiz Elazığ’ımıza, Ülkeme ve Milletime hizmete talibim. İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı olma arzusuyla inşallah sizlerle birlikte Elazığ’ın sesi, nefesi ve güçlü iradesi olmak için desteklerinizi bekler, bu vesile ile Mübarek Ramazanınızı kutlar, ailenizle birlikte nice sağlıklı, mutlu, huzurlu Ramazanlar geçirmenizi dilerim” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!