YEMİŞLİK TOKİ'DE SORUNLAR BİTMİYOR

Okunma: 43
GÜNCEL 26 Ekim 2021 12:54
Videoyu Aç YEMİŞLİK TOKİ'DE SORUNLAR BİTMİYOR
A
a

YEMİŞLİK TOKİ'DE SORUNLAR BİTMİYOR

Sık sık su kesintisi ve yol sorunlarıyla gündeme gelen TOKİ Yemişlik konutları sakinleri bu kez de iki kat fazla fatura ödeme zorluğu yaşıyorlar. İnşaatın yüklenici firması Rönesans'ın iskân izni işlerini yavaşlatmasında şikayetçi olan bölge halkı yetkililerin kış gelmeden izinlerinin çıkarılması için devreye girmesini istiyor.
1072 konutluk TOKİ Yemişlik etabının sorunları bitmiyor. Su, yol sorunlarından sık sık mustarip olan bölge halkı şimdi de iskan izni çıkarılmadığı için 2 kat fazla fatura ödemekten şikayetçi...

TOKİ Yemişlik Konutlarının yüklenici firması Rönesans'ın yetkilileri yaklaşık 1 ay önce gazetemize yaptığı açıklamada tüm evrakları belediyeye teslim ettiğini açıklamış orada iznin geciktirildiğini belirtmişti.

Ancak görüştüğümüz Elazığ Belediyesi yetkilileri kendilerine hiçbir evrakın ulaştırılmadığı bilgisini ilettiler. Hatta kendilerine belgeler ulaştığı takdirde acilen işleme alacaklarını ve halkı mağdur etmemek adına 1 hafta içinde çıkaracaklarının altını çizdiler.

Zaten gerçek de sonradan anlaşıldı ki Rönesans İnşaat yetkilileri oyalamak taktiği güdüyorlarmış.

1072 konutluk Yemişlik TOKİ sakinlerinin dört gözle beklediği iskân izni halen belediyeye ulaşmamış.

Bölge halkı 2 kat fatura ödemekten bıktıklarını belirtirken kış şartları tam başlamadan izinlerin çıkmasını ve normal fatura ödemek istediklerini ifade ediyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat