YAŞAR: ADINDAN EN FAZLA SÖZ ETTİREN ODA HALİNE GETİRDİK

Okunma: 48
GÜNCEL 11 Ağustos 2022 19:57
Videoyu Aç YAŞAR: ADINDAN EN FAZLA SÖZ ETTİREN ODA HALİNE GETİRDİK
A
a

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Ağustos ayı Meclis Toplantısının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın tüm üyeleri, paydaşları ve yönetim organları ile birlikte şehrin geleceğine değer üretme gayretinde olduğunu belirterek, “Odamızın tarihi misyonunu iyi okuyan bir ekip olarak 2018 yılında bayrağını devraldığımız Elazığ TSO’yu TOBB camiası içerisinde ve ülke genelinde adından en fazla söz ettiren Oda haline getirdik. Tek hedefimiz var, O da bu şehrin sosyo-ekonomik ve kültürel kalkınma ve gelişme sürecinde mazeretsiz olarak öncü olmaktır” dedi.

Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar Başkanlığında gerçekleştirilen Elazığ TSO Ağustos Ayı Meclis Toplantısı bir süre önce vefat eden Meclis Üyesi Abdulhadi Bilken için okunan dua ile başladı. Başkan Yaşar üzüntüsünü dile getirerek başladığı konuşmasında, “Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantımızı açarken hepinizi Başkanlık Divanımız adına saygılarımla selamlıyorum. Değerli Arkadaşlar toplantımıza geçmeden önce kısa bir süre önce kaybettiğimiz çok değerli Meclis Üyemiz Sayın Abdulhadi Bilken kardeşimizi bir kez daha rahmetle anıyor, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Sizleri kıymetli arkadaşımızın ruhu için Fatiha bağışlamaya davet ediyorum.” Okunan duanın ardından boşalan Meclis Üyeliğine gelen iş insanı Nurullah Solmaz’a başarılar dileyen Meclis Başkanı Yaşar, “Bilken kardeşimizi bir kez daha rahmetle yad ederken, devam eden hayatın doğal bir süreci olarak bağlı bulunduğumuz kanun gereğince merhumdan boşalan Odamız Meclis Üyeliğine gelen Nurullah Solmaz kardeşimize de hoş geldin diyor, başarılar temenni ediyorum” dedi.

 

İş dünyamızın çağrısı ilgili tüm makamlara ulaştırıldı

Temmuz ayı içeresinde Elazığ TSO’nun iş dünyasına yönelik olarak gerçekleştirmiş olduğu ve 559 gibi yüksek bir katılımın sağlandığı Ekonomik Durum Tespit Anketini değerlendiren Yaşar, “İş dünyamızın ilgi gösterdiği anketten gerçekten çarpıcı sonuçlar elde edildi. Rapor ve yayın haline getirilen hem gruplarımızda hem de Web sitemizde ve kamuoyu ile paylaşılan Anket sonuçlarında iş dünyamızın önemli mesajları oldu. Oda olarak başta TOBB olmak üzere raporu bakanlıklar başta olmak üzere siyaset kurumunun her makamına ulaştırarak Elazığ iş dünyasının sesinin duyulmasını sağladık. Anketimizde özellikle, iş dünyamızın yeni destek mekanizmalarına ihtiyaç duyduğu ve krediye ulaşmada ve kredi maliyetlerinde ciddi sorunlar olduğunu görmekteyiz.

TOBB Genel Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından Türkiye gündemine taşınan bu husus aslında ülke genelinde iş dünyasının sesi oldu. Ben sonuçları itibarı ile çok değerli olan bu çalışmayı yapan Odamız profesyonellerine ve Akademik Danışmanlarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü talep makamı olan Odamızın doğru veri ve gerçek taleplerle karar vericiler ve politika yapıcılara rapor sunması tarihi misyonumuza yakışan bir duruş olmuştur” değerlendirmelerinde bulundu.

 

İlimizin ‘Afete Maruz Kalmış İl’ kapsamında değerlendirilmesini destekliyoruz

24 Ocak depremi ve ardından tüm dünyayı saran pandemi sürecinde Elazığ iş dünyasının diğer kentlere göre sıkıntıları iki kat yaşadığını belirten Meclis Başkanı Yaşar, “Sayın Yönetim Kurulu Başkanımızın yaptığımız anket  veriler ile, Elazığ’ın bütüncül bir yaklaşım içerisinde hem iş dünyası hem de tüm esnafların ve vergiler anlamında da tüm vatandaşlarımızın desteklenmesi talebiyle ilimizin en az 5 yıl süreyle ‘Afete Maruz Kalmış İl’ kapsamında değerlendirilmesi çağrısını Elazığ TSO Meclisi olarak desteklemekte ve çok değerli bulmaktayız.

Malumunuz bu anket verileri ilimizin 24 Ocak 2020 yılında yaşamış olduğu deprem felaketi ve ardından tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin olumsuz etkilerini üzerinden atamadığını belgelemektedir.”

 

2018 yılında açıkladığımız hedeflerin yüzde 90’nını gerçekleştirdik

2018-2022 dönemi Elazığ TSO Stratejik hedeflerinin yüzde 90 üzerinde gerçekleştirilmiş olduğunu ifade eden Yaşar, “1 Nisan 2018 yılında bayrağını devraldığımız Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminde 4. hizmet yılımızı geride bırakmış bulunmaktayız. 2018-2022 Odamız Stratejik Planı hakkında Sayın Genel Sekreterimiz toplantımızda madde madde sunum ile süreci değerlendirecektir.

Oda olarak şehrimizin sosyo-kültürel ve ekonomik kalkınma ve gelişmesi hususunda tüm üyelerimiz, paydaşlarımız ve yönetim orgnalarımızla mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir gayret ve özveriyle dolu dolu bir 4 yılı geride bırakmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ben bu süreçte değer üreten her bir Meclis Üyemiz, Meslek Komite Üyemiz, Paydaşlarımız ve tüm profesyonellerimize şükranlarımı sunuyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarihine geçen bir süreç olmuştur. Bugün de yine aynı kararlılık, heyecan ve azimle yolumuza devam etmekteyiz. İlimiz ve iş dünyamız için yapılacak daha çok işin olduğu hepimizin malumudur. Bu salonu dolduran her bir arkadaşımızın bu süreç içerisinde makamına değer katmış olmasında ise ayrı bir mutluluk duymaktayım” dedi.

Toplantı gündem maddeleri görüşüldü

Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar’ın toplantı açılış konuşmasının ardından, toplantı gündem maddeleri doğrultusunda, Yönetim Kurulumuzun Faaliyet Raporu, Hesapları İncelme Komisyonu Raporu, Kayıt Ücretlerinde zorunlu olarak yapılması gereken güncellemeler ile Elazığ TSO Stratejik Plan sunumu yapılarak karara bağlandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber