VAN'DA ELAZIĞ RÜZGARI ESTİ

Okunma: 3004
GÜNCEL 30 Ekim 2017 11:39
Videoyu Aç VAN'DA ELAZIĞ RÜZGARI ESTİ
A
a

VAN'DA ELAZIĞ RÜZGARI ESTİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Van’da gerçekleştirilen resepsiyonda Elazığ Kürsübaşı ekibi sahne aldı. Resepsiyonda açıklama yapan Van Valisi Murat Zorluoğlu, Gerçekten gönlümün yarısı halen Elazığ’da onu söylemem lazım dedi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Van’da resepsiyon programı düzenlendi. Elazığ Valiliği görevinden Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine atanan Vali Murat Zorluoğlu o resepsiyon da Elazığ’ı unutmadı. Resepsiyonda Elazığ’dan davet edilen Kürsübaşı ekibi sahne aldı. Kürsübaşı ekibi Van’ın Oturma Gurubu ekibiyle birlikte Van ve Elazığ yöresinin eserlerini seslendirdi. Van’da gerçekleştirilen programda Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gönlünün yarısının Elazığ’da olduğunu söyledi. Programda Elazığ’dan övgüyle bahseden Vali Murat Zorluoğlu, Van’a gelmeden önce ben Twitter’dan bir mesaj paylaşmıştım. Gakkoşlar diyarından gardaşlar diyarına selam olsun’ diye. Çok da ilgi görmüştü. Bugün gakkoşlarla gardaşları bir vesileyle bir araya getirmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Kürsübaşı Harput’un çok özel bir kültürü. Burada da oturma gecesi var Van’da bir anlamda Van’la Elazığ kürsübaşıyla oturma gecesini bir araya getirdik. Elazığ’dan gelen Gakkoş misafirlerimize hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum. Sizleri tekrar burada görmek, tekrar bir araya gelmek beni çok mutlu etti dedi.
 GÖNLÜMÜN YARISI HALEN ELAZIĞ’DA
Vali Murat Zorluoğlu Gerçekten gönlümün yarısı halen Elazığ’da onu söylemem lazım. Şu anda görev yapmakta olduğum Van’a da hizmet ediyor olmaktan Van’ın hizmetkarı olmaktan çok büyük bir onur ve şeref duyuyorum. Hepinizi tebrik ediyorum. Bize çok muhteşem bir gece yaşattınız. Bir taraftan Van türküleri, bir taraftan Harput musikisi. Gerçekten farklı renkler bir arada çok güzel bir kompozisyon oldu. Bir arada çok güzel bir resim oluşturdu. İşte Türkiye bu hepinize teşekkür ediyoruz ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat