Vali Kaldırım’dan İlk Talimat…

Okunma: 2001
YEREL HABER 3 Temmuz 2017 17:46
Videoyu Aç Vali Kaldırım’dan İlk Talimat…
A
a

21 Haziran tarihinde açıklanan Valiler kararnamesiyle Elazığ Valiliğine atanan İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Çetin Oktay Kaldırım görevine başladı.

21 Haziran tarihinde açıklanan Valiler kararnamesiyle Elazığ Valiliğine atanan İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Çetin Oktay Kaldırım görevine başladı.
Elazığ’da görevine başlayan Yeni Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Valiliği’nde önemli açıklamalarda bulundu.
Vali Kaldırım, “Çizmenizi, botunuzu arabanıza koyun. Sahada olacağız. Bol bol gezip çalışacağız. Bol bol gezeceğiz.  Koşan vali olacağız” dedi.
Vali Kaldırım,“Bir medeniyet ve fazilet beldesi ismiyle müsemma aziz ilimizde bugün göreve başlamış olmanın hazzını ve şerefini yaşamış olmaktayım. Biz Elazığlılar vatan sevgisi, kadim insanlık değeri, bayrak ve millet aşkıyla temayüz eden aziz bir beldenin asil insanlarıyız. En büyük marka değerimiz bütün bu değerlerle teçhiz edilmiş, binlerce övgüye mazhar olunmuş, ve yiğitlik mertebesi nişanesi gakgo ismiyle markalaşmış insanlarımızdır. Bundan sonra biz de 578 bin 789 kişilik büyük güzide bu kıymetli ailenin bir ferdi olarak. Yaptığımız işin ruhuyla, aşkıyla ve hazzıyla hizmet etmek için buradayız” dedi.
Vali Kaldırım konuşmasının devamında; “Elazığ gibi Anadolu’nun kalesi, kapısı, mayası ve özü diyebileceğimiz bir ilde görev almış olmak, vatanımız ve aziz vatandaşlarımız için hizmet etme şerefine nail olmak, şahsım için şereflerin en büyüğüdür ve bir iftihar vesilesidir.
 
Burada yaşayan herkesin hayatına bir şekilde dokunan, çok geniş bir sorumluluk sahasında mesai arkadaşlarımla birlikte görev yapacağım. Rabbim mahcup etmesin. Bu şehrin kamu düzeni ve güvenliği, toplumun refah ve huzuru, bireylerin can ve mal emniyetleri bizim sorumluluğumuzda olacaktır. İnsanımızın yaşamını koruma ve güvence altına alma, huzur ve refahın hakim olduğu müreffeh bir mekan oluşturma, gelişme, kalkınma, cazibe merkezi olma ve yatırımlar için güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir ortam ve iklim oluşturma yine bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Bu ülkenin kimsesizi ve yetimi, garip ve gurebası, şehit ve gazisi, mukimi ve yolcusu, engellisi ve masumu, geleceğimizin nişanesi kundaktaki bebeği, umut ışığımız genci, varlık sebebimiz yaşlısı ve hasılı bütün renk, doku ve desenleriyle topyekün bütün ilimizin refahı, esenliği, huzuru, bugünü ve yarını bizim sorumluluğumuzda olacaktır. Devletin şefkati, merhameti, muhabbeti, insanımızı sarıp sarmalayan sıcak ve huzur veren kucağı, toplumun içini ısıtan, umutlarını yeşerten güler yüzü bizim sorumluluğumuzda ve emanetimizde olacaktır.
Vatandaşımızın huzur içinde başını yastığa koyması; uyandığı yarınından emin olması bizim sorumluluğumuzda olacaktır.
Kamunun etkin, hızlı ve yerinde çalışmalarla hizmet standartlarını yükseltmek ve insan yaşamını kolaylaştıran yaşanabilir bir ortam oluşturmak; bizim sorumluluğumuzda olacaktır.
 
Yatırım ortamını iyileştirme, ilin marka değerini artırma, tarım, hayvancılık, su ürünleri, turizm, sağlık, eğitim, spor gibi alanlarda yeni yatırımlarla katma değer oluşturma, markalaşma, bir çekim merkezi haline gelme ve sektörel çeşitliliği sağlama önemli sorumluluk sahamız olacaktır.
 
Suç, terör, şiddet gibi olumsuzluklarla mücadele etmek, toplumun düzen ve huzurunu, bireylerin temel hak ve hürriyetlerini tehdit eden her türlü olaya karşı şedit, vakur ve kararlı bir irade ortaya koymak, gençlerimiz, çocuklarımız ve yeni nesillerimizi uyuşturucu gibi illetlere karşı korumak; hepsi bizim sorumluluğumuzda olacaktır.
 
Terörün temel hedefi olan korku ortamının oluşması, gündelik hayatın işlemez hale gelmesi, temel hak ve özgürlüklerin, kamu düzeni ve güvenliğinin olumsuz etkilenmesi, toplumun yaşam standardının, refahının ve huzurunun bozulmasına şedit bir şekilde mani olmak için emniyet ve güvenlik noktasında devletin kararlı koruyuculuğunu temin etmek yine bizlerin en temel görev ve sorumluluğumuz olacaktır.
 
Bütün bu sorumluluklarımızı yerine getirirken devleti efendi değil hizmetkar kılmak, kamuyu değil vatandaşı merkeze alan hadim kamu yönetimi anlayışını hakim kılmak, bürokrasiyi, vatandaşımızın hayatını kolaylaştıran bir enstrüman haline getirmek; şefkatli ve merhametli bir yaklaşımla milletin devletiyle muhabbetle kucaklaşmasını sağlamak, ona hizmette ibadet aşkını şiar edinmek, hakka tabi olmak, haksızlığa karşı vicdanlı davranmak, asırların birikimi, değer yüklü kadim medeniyetimizin ve yönetim anlayışımızın damıtılıp öz haline getirildiği ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla hareket etmek, vatandaşı merkeze alarak onu hizmetin ve devletin asıl sahibi olarak gören devlet anlayışını hayata geçirmek temel prensibimiz olacaktır.
Büyük hedef ve tahayyülleri olan, iyiliğin, güzelliğin, refahın ve adaletin ülkemizde ve bütün dünyada hakim olmasını sağlamaya dönük büyük projeler ve vizyonla hareket eden ülkemizin görevlileri olarak, il merkezinden en ücra köşesine kadar görevlerimizi ifa ederken bu sorumluluğu yüreğimizin derinliklerinde hissetmemiz, bir ibadet aşkı ve hazzıyla çalışmamız hem kendimize, hem bu güzide ülkemize, hem medeniyetimize, hem değerlerimize, hem de çocuklarımıza ve hayallerini kurduğumuz büyük geleceğimize karşı en büyük ve kıymetli yükümlülüğümüzdür. Ve bilmenizi isterim ki bu zorlu yolculukta, her biri milletimize mal olmuş ve binlerce mefahire ve övgüye mazhar olmuş şehit Fethi Sekin gibi fedakâr arkadaşlarımızın omuzlarımıza yüklediği ağır sorumluluğun bilincinde olarak sizlerle omuz omuza vererek çalışmak benim için büyük bir gurur, şeref ve iftihar vesilesi olacaktır.” Dedi.
 
 
 
Kaynak : Vali Kaldırım’dan İlk Talimat…
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat