TÜRKİYE FUTBOL ANTRENÖRLER DERNEĞİ'NİN 7. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Okunma: 33
GÜNCEL 18 Haziran 2021 11:46
Videoyu Aç TÜRKİYE FUTBOL ANTRENÖRLER DERNEĞİ'NİN 7. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI
A
a

TÜRKİYE FUTBOL ANTRENÖRLER DERNEĞİ'NİN 7. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği'nin 7. Olağan Kongresi Yapıldı

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği 7. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Münir Yılmaz çabasının bir sonucu olarak yeniden başkan seçildi.

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği’nin 7. Olağan kongresi gerçekleştirildi. Kongre İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Elazığ Amatör Spor Evi'nde gerçekleştirilen ve tek liste ile gidilen kongrede mevcut Başkan Münir Yılmaz güven tazeledi.

Olağan genel kurul toplantısı sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Münir Yılmaz:

“İlimizde 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle mağduriyet yaşayan dernek üyelerimizle gerekli irtibatlar sağlanarak üyelerimizin sıkıntıları giderildi. Pandemi süresince ve Ramazan ayında ihtiyacı olan üye ve yakınlarına gücümüz nispetinde gerekli yardımlar yapıldı. Elazığ şubemize kayıtlı antrenörlerimizden sosyal güvencesi olmayanların isim listesi çıkarılarak maddi yardım konusunda öncelik sağlandı. Dünyanın yaşanan pandemi nedeniyle toplumun her kesiminde sıkıntı yaşadığı bu günlerde antrenörler olarak bizler de sıkıntıyı maddi ve manevi olarak yaşadık ve yaşamaktayız” ifadelerini kullandı.

Yapılan toplantının sonunda Elazığ Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Mustafa Doğan tarafından Münir Yılmaz’a plaket takdim edildi.
Türkiye Futbol Antrenörler Derneği Elazığ İl Başkanlığı yönetiminde yerlerini alan isimler şunlar:
Münir Yılmaz, Ercan Gür, Hasan Ekrem, İcabi Ayyıldız, Eyyüp Yıldırım, Önder Çınar, Alattin Tutaş, Ümit Hatipoğlu, İlhan Aydın, Bedri Kanter, Kenan Kamaç, Adnan Bakay, Sinan Gerçek, Erhan Gündüz, Erhan Doğan
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat