TENİS FEDERASYON BAŞKANI CENGİZ DURMUŞ ELAZIĞ'DA

Okunma: 30
GÜNCEL 12 Nisan 2021 13:47
Videoyu Aç TENİS FEDERASYON BAŞKANI CENGİZ DURMUŞ ELAZIĞ'DA
A
a

TENİS FEDERASYON BAŞKANI CENGİZ DURMUŞ ELAZIĞ'DA

Aksaray Mahallemizde hizmete açtığımız Atatürk Spor Salonunun ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı tesislerimizde ziyarette bulunan Durmuş, İl Müdürlüğümüz ziyaretinin ardından Çok Amaçlı Spor Merkezimiz ve Açık Tenis Kortlarımızı yerinde gördü. Fırat Üniversitemizi ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a Tenis Raketi hediye etti.  Çok Amaçlı Spor Merkezimizin yanında bulunan Tenis Kortlarımızda ve yapmayı planladığımız kapalı kort alanında incelemelerde bulunarak ardından sporcularımızla bir araya geldi. Ziyaret kapsamında  İlimizde yaptığımız çalışmalar spora ve sporcuya sağladığımız destekleri yerinde görme fırsatı bulan Durmuş, İl Müdürümüz Abdulsamet Eren, Spor Şube Müdürü Alattin Özdemir, Tenis Federasyonu İl Temsilcimiz Mehmet İrgin ve emektar antrenörlerimiz ve sporcularımıza hediyelerini takdim etti. Memnuniyetini dile getirip ilerleyen süreçte Tenis sporuna yapılacak olan yatırımları da yakından takip edeceğini belirtip, Şehrimizde Tenis müsabakalarının da  oynanacağı sözünü vererek, katkı ve desteklerinden ötü İl Müdürümüz Abdulsamet Eren’e teşekkür edip şehrimizden ayrıldı.

Federasyon Başkanı Cengiz Durmuş yaptığı açıklamada; Sevgili meslektaşlarım değerli arkadaşlarım ve geleceğin sporcuları,  aslında hepimiz bugün burada bir amaç için beraberiz. Tenis sporu adına güzel Elazığımız da sizlerde büyük emek verdiniz özellikle sayın müdürümün önderliğinde tesisleri gezebilme şansını elde ettim. Hakikatten elinin değdiği zeminin düzeldiği ve şeklinin güzelleştiği spor alanları gördük bu beni çok memnun etti.Tabi yıllardır biz tenisin tüm Türkiye’de yayılması için çabalarken herkesin tenis oynayabileceğini bugün Elazığ’da aslında sizler gösterdiniz. Zor şartlarda imkansızları başararak, sizler başaran arkadaşlarımızsınız. Bizde sizinle beraber bu bayrağı devr aldık. Bugünden sonrasını konuşmak için şunları söyleyebiliriz; Türkiye de tenis  özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tenisin veya sporun tabana yayılmasında ki projeleri çok yol almış ve tenis artık 81 ilde oynanır hale gelmiş durumda, bundan sonraki başarı sporcularımızın şampiyon olabilecekleri turnuvaların olmasını sağlamaktır. Geldim gördüm ki tesisler yapılmış bayağı yol alınmış bunun devamında da bugün sizlerle birlikte takip etmemiz gerektiğini ve sizler için burada olduğumu ve sizin emrinizde olduğumu büyük memnuniyetle belirtmek isterim, dedi.
İl Müdürü Abdulsamet Eren; Öncelikle Başkanımıza geldikleri için çok teşekkür ediyorum. Kıymetli  Şube Müdürüm Tesis Amirim antrenörlerimiz ve çok değerli Tenis Sporcularımız hepinizi görmekten dolayı mutluyuz. Üzülerek şunu söylemek istiyorum, Tenis sporları açısından fakir bir şehiriz aslında. Ama Allah’ın izniyle başkanımızın da destekleri ile bu açığımızı kapatacağız. Bizim şuanda kapalı bir kortumuz yok bu yüzden soğuk havalar ve kış günlerinde zaman zaman kapalı spor salonlarımızda yer vermeye çalıştık bazen de yer bulamadıkları için antrenörlerimizin de antrenmanlarını ertelediklerini biliyoruz. Tenis için ayrıca bir antrenman salonumuzun olması şart. Gecikilmiş bir durum ama gerekeni yapacağız, Federasyonumuzda teknik olarak destek vereceği ve bunun için personel görevlendireceğini belirtti. İhalesi yapıldı Mayıs ayı içerisinde de başlıyoruz. Çok Amaçlı Spor Merkezimizin hemen yan tarafına da kapalı kortumuzu yapacağız, açık olan kortlarımızın da yenilenmesi için bakım-onarım çalışmalarını başlatacağız, yeter mi yetmez tabi ki ama elimizden gelen gayretin fazlasını göstererek bütün eksiklerimizi tamamlamaya çalışacağız inşallah. Başkanımıza da geldiği için, destekleri için teşekkür ediyoruz, dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat