MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ATAŞ: FIRAT ÜNİVERSİTESİ BÖLGEYE CİDDİ KATKILAR SAĞLIYOR

Okunma: 40
GÜNCEL 28 Temmuz 2021 14:13
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ATAŞ: FIRAT ÜNİVERSİTESİ BÖLGEYE CİDDİ KATKILAR SAĞLIYOR
A
a

MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ATAŞ: FIRAT ÜNİVERSİTESİ BÖLGEYE CİDDİ KATKILAR SAĞLIYOR

AK Parti İstanbul Milletvekili, Eski Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Mustafa Ataş, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve beraberindeki heyet Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı makamında ziyaret etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Ataş ile beraberindekilerle bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Göktaş, Fırat Üniversitesi hakkında çeşitli bilgiler verdi.
AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Ataş, Elazığ ziyaretleri kapsamında yaklaşık bir yıldır Fırat Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı ziyaret ettiklerini belirterek, Fırat Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olduğuna dikkat çekti. Milletvekili Ataş:

“Fırat Üniversitesi marka üniversitelerden birisi. Çok ciddi bilim adamları yetiştiren, akademisyenler yetiştiren, bölgeye de ciddi katkılar sağlayan bir üniversite. Hem Rektör hocamıza hem de ekibine üstün başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek;
“İstanbul Milletvekilimizin ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Kendisini Elazığlı olarak görüyoruz. Üniversitemizin sorunlarının çözümü noktasında kendisinden desteklerini isteyeceğiz. AK Parti İstanbul Milletvekili, Eski Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Mustafa Ataş, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Ataş, Rektör Prof. Dr. Göktaş’a Kuran-ı Kerim hediye ederken, Rektör Göktaş’ta Ataş’a ziyaretlerinden dolayı Üniversiteye ait bakır işlemeli fincan takımı hediye etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat