İSTASYON CADDESİ ÇÖKTÜ!

Okunma: 42
GÜNCEL 27 Temmuz 2021 14:08
Videoyu Aç İSTASYON CADDESİ ÇÖKTÜ!
A
a

İSTASYON CADDESİ ÇÖKTÜ!

Elazığ istasyon caddesinde çöken yol korkuttu. Saat 13.00 saatlerinde meydana gelen yol çökmesi herhangi bir kazaya sebebiyet vermesede trafikte aksaklıklara neden oldu. Elazığ’ın en yoğun caddelerinden biri olan Bosna Hersek Caddesi’nin Postahane önünden başlayarak Saat Kulesinin olduğu yere kadar yaklaşık 75 metre uzunluğundaki alanda  derin çökmeler meydana geldi. Yolun Bosna Hersek caddesi gidiş ve dönüş şeklinde olmak üzere araç trafiğine kapatıldı. Olayın neden kaynaklandığı bilinmemekte. Bu konuda görüşlerini dile getiren vatandaşlar çökmenin yolun hemen yan tarafında bulunan ve Elazığ Belediyesi  tarafından yapımı devam eden yer altı inşaatı nedeniyle gerçekleştiğini düşündüklerini dile getirdiler.  
Görüşme sağladığımız T.E isimli vatandaşımız:
"Yolda meydana gelen çöküntü hepimizi ürküttü. Belediyenin yapmakta olduğu yer altı otoparkının neden olduğunu düşünüyoruz. Elazığ sahipsiz bir şehir bir tarafı yapılırken diğer tarafı yıkılan bir şehir. Şehrin en işlek caddesi en işlek saatte çökmüş bulunmakta.Elazığ'ın bu kaderi ne zaman değişecek" ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat