İdris Alan: “Asilhan Arslan’a Geçmiş Olsun Dileklerimi İletiyorum”

Okunma: 51
GÜNCEL 2 Ekim 2022 00:05
Videoyu Aç İdris Alan: “Asilhan Arslan’a Geçmiş Olsun Dileklerimi İletiyorum”
A
a

ETSO Başkan Adayı İdris Alan, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ın sağlık sorunları nedeniyle önümüzdeki seçimlerde başkan adayı olamayacağını duyurmasının ardından açıklama yaparak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 12 Kasım 2022 tarihinde gerçekleşecek olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı seçiminde sağlık sorunlarından ötürü aday olamayacağını açıkladı. Bunun üzerine ETSO Başkan Adayı İdris Alan açıklama yaparak, Asilhan Arslan’a geçmiş olsun dileklerini ileterek bugüne kadar yaptığı çalışmalar için teşekkür etti.

İdiris Alan açıklamasında: “Geçmiş Olsun Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Asilhan Arslan'ın sağlık problemlerinin olduğunu büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bir an evvel sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı döneminde; ilimiz adına yaptığı çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ederim” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber