HUKUKU PARTİ İÇERİSİNDE BİLE İŞLETEMEYEN BİR PARTİNİN TÜRKİYE SORUNLARINA DERMAN OLACAĞINA İNANMIYORUZ

Okunma: 1253
GÜNCEL 12 Nisan 2021 16:32
Videoyu Aç HUKUKU PARTİ İÇERİSİNDE BİLE İŞLETEMEYEN BİR PARTİNİN TÜRKİYE SORUNLARINA DERMAN OLACAĞINA İNANMIYORUZ
A
a

HUKUKU PARTİ İÇERİSİNDE BİLE İŞLETEMEYEN BİR PARTİNİN TÜRKİYE SORUNLARINA DERMAN OLACAĞINA İNANMIYORUZ


DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı görevinden istifasının ardından açıklamalarda bulundu.İstifası kamuoyunda büyük ses getiren Dağhan Elazığ İl Teşkilatının Büyük Kongreye müteakip teşkilat içi bir kalkışmaya maruz kaldığını ifade etti.İstifasının ardından sosyal medyadan Dağhan 'a partililerden ve vatandaşlardan destek mesajları yağdı.

İstifa haberini bir hafta öncesinden genel merkeze bildirdiğini belirten Dağhan ''Genel  Merkezde disiplin cezası için 90 günde toplanamayan MKYK her ne hikmetse ben istifa haberimi bildirdikten sonra bir gecede toplanarak ,Merkez İlçe Başkanını göreve getiriyorlar'' dedi
Kurulduğu günden beri partide varlık gösteren ve partililer tarafından kabul gören Dağhan'ın istifasının ardından sosyal medyada bir çok partili ve vatandaştan destek mesajları yağdı.İstifa kararının ardından görevden alındığına dair bir algı yaratıldığını ifade eden Dağhan yaptığı açıklamada önümüzdeki günlerde Türkiye genelinde çok sayıda il başklanının da istifa edeceğiini ve bu istifaların sorumlusunun da DEVA Partisi Teşkilat Başkanlığı olduğunu ifade etti.

''Kurulduğu günden beri parti için canla başla çalıştık.3 günde teşkilatımızı kurduk''

Murat Dağhan partinin kurulduğu günden itibaren gecesini gündüzlerine katarak büyük bir özveriyle çalıştıklarını , 3 günde teşkilatlandıklarını belirterek şu cümleleri kullandı.'' sırf parti seçime gidebilsin diye 3 günde teşkilatı kurdurdular.Biz de büyük bir özveriyle çalışarak 6 ilçede kongrelerimizi başarıyla gerçekleştirdik.Ancak daha sonra gelen kurucu temsilcilerinin ayak oyunlarıyla bu noktaya geldik maalesef.''

 Dağhan, “ Sürekli bir şekilde dürüst ve haysiyetli insanlar için buradayız diyen,  dilinden korkma Türkiye söylemini eksik etmeyen ,kendisine demokrasi, hak, hukuk ve adaleti siyasi ilke liyakati de kendisine siyasi ahlak edindiği iddiasında bulunan DEVA Partisi’nin il yönetim kurulu ve disiplin kurulu üyeleriyiz.  Hukuka tabi olmayan bir sosyal yapı içerisindeki insanları birlik ruhu etrafında bira raya getirip aynı hedefe yönlendirmek mümkün değildir.  Aynı şekilde bu insanları verimli çalıştırmak da mümkün olamaz.  Güçlü teşkilatlanmalar varlığını kurumsal karar alma iradesine ve işleyen bir hukuka borçludur.  Sosyal ve siyasal organizasyonlarda üyelere güvence hukuk yani tüzük aracılığı ile verilir.  Türkiye’nin ağır sorunlarını çözme iddiasında bulunan bir partinin bu engebeli yolu cesurca karar almasından, bu kararları uygulama iradesinden ve tüzük hukuk çerçevesinde işlerlik kazanmış parti teşkilatlarından geçer.  Bilindiği üzere Elazığ il teşkilatı büyük kongreye müteakip teşkilat içi bir kalkışmaya maruz kalmıştır.  Bunu genel merkeze sözlü ve yazılı olarak defaten paylaştığımız ve disiplin sürecini istediğimi  günz malumunuzdur.  Ancak geçen zaman zarfında genel merkez bu kalkışmayı tüzük kapsamında ele alma çözümleme yoluna gitmemiştir. “ dedi

Parti Genel Merkezi'nin sorunların çözümünde tüzüğü işletmek yerine ,sorunu en az hasarla nasıl atlatırız mantığıyla hareket ettiğini ifade eden Dağhan '' Kendince en kolay çözümü de il başkanın teşkilat içerisindeki etkinliğini törpüleyerek, etrafını boşaltmada ve görevi bırakmaya sevk etmede bulunmuştur.  Bu bir çürütme politikasıdır.  Genel merkezin partiye ve teşkilata bu yapılanlar karşısındaki cevabı tüzüğü işletmek olması gerekirken yaptığı şey il başkanını görevini bırakmaya ikna etme yoluyla şantajcıların gönlünü almaktan ibaret kalmıştır.  Bu gönül almanın bedeli ise emek veren teşkilat üyelerinin partiye olan güvenini kaybetmesi olmuştur.  Genel merkezin bu politikası DEVA Partisi Elazığ Teşkilatı’nda partiye yürekten hizmet edenleri rahatsız etmiş ve siyasetten soğumaları ile sonuçlanmıştır.  Bizlerin bu partiye kuruluş ilkelerini ve parti programını korumak üzere geldiğimiz aşikardır. Hukuku parti içerisinde bile işletemeyen bir partinin Türkiye’nin sorunlarına derman olacağına artık inanmıyoruz. Tüzüğü işletemeyen genel merkezin yeni il başkanı arayışlarına girmiş olduğunu büyük bir hayal kırıklığıyla öğrenmemiz ve bunu adaletle bağdaştıramamamız hasebiyle  Bütün yönetim kurulundaki arkadaşlarımız merkez ilçe ve disiplin kurulu üyeleri, Karakoçan ve Alacakaya ilçe teşkilatları olarak topluca istifa ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


'' Halihazırda görevimizi ifa ederken İstanbul 'daki işadamlarına İlbaşkanlığı teklifi götürenler oldu''

Murat DAğhan konulmasında parti içerisinde görev alan 3 kişilik İl Koordinatörlerinin ilçelerdeki insanları manipüle ettiğini öne sürerek, partili eski bir belediye başkanının da kendi şahsında il yönetimine hakaretlerde bulunduğunu ,konuyla ilişkili olarak disipline vermelerine rağmen genel merkezin oyalama taktiğiyle 6 ay geçirdiğini sözlerine ekledi.Biz halihazırda görevdeyken İstanbul'dan Ankara 'dan bazı iş adamlarına haftanın birkaç günü de olsa il başkanlığı yapmaları için teklif götürüldüğünü de sözlerine ekledi.

 Dağhan açıklamasında ayrıca  “Biz genel merkeze tam üç aydır parti içinde bir kalkışma hareketi olduğunu ve bunun tüzükle çözülmesi gerektiğini söyledik.  Fakat biz hep oyalandık.  Genel başkanımıza Ankara İl Başkanları Toplantısı’nda, Diyarbakır Bağlar Kongresinde ve Batman Kongresinde bu problemin çözülmediğini Elazığ’da fitne ve fesata yer verdiklerini ifade ettim.  Bu problemi ivedilikle çözmelerini istedim. Bizden bütün arkadaşların huzurunda özür dileyerek kusura bakmayın demiştir.  Problemin çözülmesi için teşkilat işleri başkanını görevlendirmiştir.  Bu süreçte iki kez Ankara’ya çağrıldım. Bu süreçte öğrendim ki Ankara’dan, İstanbul’dan, Elazığ’ın yetiştirdiği önemli iş insanlarına il başkanlığı teklifi götürülmüş.  Bu arkadaşlarımız bize telefonla ulaşarak bu teklifi kabul etmediğini ifade etmiştirler. Bizde bizi istemeyen bir yerde görev yapacak kadar haysiyetsiz değiliz.  Genel başkan yardımcıları genel başkanın isteği üzerine bize sürekli bir şekilde önemli görevler teklif ettiler.  Genel başkan yardımcılığı teklifinde bulundular.  Bölge koordinatörlüğü teklifinde bulundular.  Benim dik duruşum olmasaydı; ben şuanda partide çok önemli yerlerde görev yapıyor olurdum.  Ama biz buraya mevki makam için gelmedik.  Biz buraya ideallerimiz ve memleketimiz için geldik.  Bir partinin şu iki üç hafta içerisinde düştüğü gülünç duruma bakar mısınız?  Bunun son perdesi dün yaşadık.  Bütün il başkanlarının olduğu gruba çok erken saatlerde istifa edeceğimizi yazdık.  Ben istifa edeceğimi açıkladıktan sonra gece yarısı operasyonu ile üç ayda toplanamayan MKYK gece 22.00’da toplanıp birçok kişiye il başkanlığı teklifi götürüyor.  Bu isimler bu teklifi kabul etmediği için acele bir şekilde benim göreve getirdiğim kardeşim dediğim ve güvendiğim bir vatandaşı il başkanı yapıyorlar. O da kendisine yakışanı yapmıştır. Elazığ kamuoyu da bu vatandaşı tanısın bundan sonra Elazığ kamuoyunda dürüst ve haysiyetli bir siyaset yapabiliyorsa yapsın.  Genel başkan yardımcıları bana sabaha kadar telefon açıp bu basın açıklamasını yapmamam için yalvardılar.  Bana farklı görevler teklif ettiler. “dedi

 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Dağhan Babacan’ın cesur olmadığını ifade etti. Dağhan, “Bize haksızlık yapılıyor.  Biz genel başkana söylüyoruz;  üç ay boyunca her gittiğimiz toplantıda başkan yardımcılarının gözünün içine bakıyor.  Korkaktan imam olmaz.  Korkaktan bakan olmaz başbakan olmaz.  Korkaktan lider olmaz.  Ülkeyi yönetecek insanın mangal gibi yüreği olması lazım. Lider olacak kişinin cesaretli olması lazım.   Elazığ’da ne zaman dürüst ve haysiyetli bir insan göreve gelse hemen bir hafta sonra bir otobüs dolusu adam Ankara’ya gider o adamın ayağını kaydırmaya çalışır.  Maalesef bu şantajcıların oyunlarına alet oldular.  Bu kirli siyaset düzleminde kesinlikle hiçbir partide görev almayı düşünmüyorum.  Ben isim vermek istemiyorum ancak yakında istifa depremlerini görürsünüz. Teşkilat işleri başkanı maharetiyle birçok il başkanı küstürülmüştür. Dik duruşu ve haysiyetli siyaseti benimseyen arkadaşlarımızın çok yakında hepsinin istifa edeceğine inanıyorum. “ dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat