YIRIK: GAZİLİK MERTEBESİYLE ŞEREFLENMİŞ TÜM GAZİLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLARIM

Kategori: GÜNCEL - Tarih: 17 Eylül 2021 11:09
YIRIK: GAZİLİK MERTEBESİYLE ŞEREFLENMİŞ TÜM GAZİLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLARIM

YIRIK: GAZİLİK MERTEBESİYLE ŞEREFLENMİŞ TÜM GAZİLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLARIM

Elazığ Vali Erkaya Yırık 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle bir açıklama yaptı. Yırık, açıklamasında şunları söyledi:

“Şehitlik ve gazilik, aziz milletimizin gönlünde daima müstesna bir yeri olan en yüce makamlardır. Ülkemizin her karış toprağında, vatanını, bayrağını ve kutsal değerlerini korumak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz; şanlı tarihimizin, vatan, millet ve bayrak sevgimizin ölümsüz abideleridir.

Şanlı tarihimiz “Gaza” anlayışının bir gereği olarak mukaddes vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğrunda canını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin fedakârlıklarıyla elde ettiği nice zaferlerle doludur. Vatanın her karış toprağında sayısız şehidimizin ve gazilerimizin kanları bulunmaktadır. İşte bugün kahramanlıkları ve vatanseverlikleriyle övündüğümüz kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmenin en anlamlı günüdür.

Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olduğu inancıyla, saygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmak için devletimizin tüm imkânlarıyla yanlarında olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’ndan Kıbrıs Harekâtına, dâhili ve harici teröre karşı verilen kahramanca mücadeleden 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı, devletimizin bekası ve milletimizin birlik ve bütünlüğü uğrunda canını feda etmiş aziz şehitlerimizi sonsuz rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor,

Gazilik mertebesiyle şereflenmiş tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü en kalbi dileklerimle kutluyorum.”


 

https://bakishaber.com/haberprint/yirik--gazilik-mertebesiyle-sereflenmis-tum-gazilerimizin-gununu-kutlarim-177220.html