Elazığ
23 Haziran, 2024, Pazar
 • DOLAR
  32.82
 • EURO
  35.24
 • ALTIN
  2450.6
 • BIST
  10771.36
 • BTC
  64255.205$

Turistik Diyarbakır Ekspresine Gakgoşlar Diyarında Sıcak Karşılama

Turistik Diyarbakır Ekspresine Gakgoşlar Diyarında Sıcak Karşılama
Turistik Diyarbakır Ekspresine Gakgoşlar Diyarında Sıcak Karşılama

Turistik Diyarbakır Ekspresi, tarihi Ankara Garı'ndan hareket ederek ilk seferine başladı. Turistik Diyarbakır ekspresinin 4 saatlik Elazığ molasında yolcular için valilik tarafından gezi programı düzenlendi. Şehri karış karış gezen yolcular aziz şehir Elazığ’a hayran kalırken, memnuniyetle ayrıldıklarını ifade ettiler.

Turistik Diyarbakır Ekspresi, tarihi Ankara Garı'ndan hareket ederek ilk seferine başladı. İlk seferi için Ankara'dan uğurlanan Turistik Diyarbakır Ekspresi Elazığ’da 4 saatlik mola verdi.

Yolçatı istasyonuna varan Turistik Diyarbakır Ekspresi yolcuları ‘Gakgoşlar Diyarında’ sıcak karşılama

Diyarbakır’dan yolan çıkan ‘Turistik Diyarbakır Ekspresi’ Elazığ’a ulaştı. Yolçatı İstasyonu'nda çiçeklerle karşılanan yolcular, tarihi Harput Mahallesi’ni gezdi.

Önceki gün Ankara’dan yola çıkan ve dün Diyarbakır’a ulaşan ‘Turistik Diyarbakır Ekspresi’, tekrar Ankara’ya doğru yola çıktı. Ekspresin ilk durağı ise Elazığ Yolçatı İstasyonu oldu. İstasyonda çiçeklerle karşılanan ziyaretçiler, otobüslerle tarihi Harput Mahallesi’ne gitti.

Burada folklor ekibinin gösterisini izleyen misafirler, ardından Musiki Müzesi'ni ziyaret ederek, Kürsübaşı programına katıldı.

Harput'taki tarihi mekan ve müzeleri gezen yolcular, şehir turu attı. Daha sonra trenle yollarına devam etmek üzere istasyona dönen yolcular, Elazığ'da çok güzel karşılandıklarını ve çok eğlendiklerini ifade ettiler.

DEMİRDAĞ: “TURİZMDE TANITIM ÇOK ÖNEMLİ BİR FAALİYET”

Elazığ adına önemli bir gün olduğunu belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, “Şehrimizde bugün biz Diyarbakır-Ankara turistik tren seferini ağırladık. Misafirlerimizi karşıladık ve Harput’a götürdük. Harput bizim için çok değerli. Tarihi ve kültürel varlıklarımızı gelen misafir ve turistlerimize tanıtma gayreti içerisindeyiz. Umuyoruz ki bu geziler, şehrimize turizm destinasyonu olma noktasında önemli katkılar saklayacaktır. Çünkü artık tanıtım her şeyin önüne geçmeye başladı. Turizmde de tanıtım çok önemli bir faaliyet” dedi.

ÜNALAN: “ÇOK EĞLENCELİ GEÇTİ”

Yolculuğun mükemmel olduğunu aktaran Zuhal Ünalan, “Elazığ olmak üzere memleketimizin her yeri çok güzel. Herkesin gelip görmesi ve bu güzellikleri tatması lazım. Çok eğlenceli geçti. Her şey çok güzel, barış içerisinde hep böyle olalım” diye konuştu.

ÖZSOY: “BU KADARINI BEKLEMİYORDUK”

Geziye İstanbul’dan katıldığını dile getiren Zeynep Özsoy ise, “Beklentimizin üzerinde bir turistik gezi oldu. Özellikle Elazığ’da çok güzel karşılandık. Açıkçası bu kadarını beklemiyorduk. Çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Turistik tren seferine katılan yolcular da Elazığ’a tam not verdi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!