Pertek’te Keban Baraj Gölü'ndeki adada bulunan ve Pertek Kalesi'nin tarihi dokusunu korunarak; kafe, restoran ve düğün salonu yatırımı yapılıyor.
Elazığ Pertek arasında bulunan ve Keban Baraj Gölü üzerinde yer alan adada bulunan Tarihi Pertek Kalesi, yerl ive yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri. Yapılan restore çalışmaları sonrasında 1071 yılından sonra yöreye hakim olan Mecgüçoğulları tarafından yaptırılan kale; tarihi dokusu korunarak günümüzde varlığını sürdürüyor. Pertek Kalesi'nin ziyaretçi sayısının artırılması için çalışmalar hızlandırıldı.
Elazığlı İş İnsanı Kazım Üstün, Pertek Kalesi üzerinde kafe, restoran ve düğün salonu olarak hizmet vermesi planlanan işletme için hazırlıklarını tamamladı. İşletmenin yakın zaman içerisinde açılması bekleniyor.
İşletme faaliyete girdikten sonra Pertek Kalesi’ni ziyaret edenler, oluşturulan hobi bahçelerindende faydalanabilecek.
Yorum Yazın
E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişdir.