Elazığ
01 Mart, 2024, Cuma
 • DOLAR
  31.44
 • EURO
  34.01
 • ALTIN
  2064.0
 • BIST
  9193.69
 • BTC
  61167.763$

Özsoy, Aday Adaylık Başvurusunda Bulundu


Özsoy, Aday Adaylık Başvurusunda Bulundu
Özsoy, Aday Adaylık Başvurusunda Bulundu

İller Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevinden istifa eden Selahattin Özsoy, 28. dönem Milletvekilliği genel seçimlerinde AK Parti Elazığ milletvekilliği aday adayı resmi başvurusunu yaptı. İller Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevinden istifa eden Selahattin Özsoy, 28. dönem Milletvekilliği genel seçimlerinde AK Parti Elazığ Milletvekilliği adaylık başvurusunda bulundu.

ÖZSOY: GÖREV SORUMLULUK BİLİNCİNDEYİM

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı’na dosyasını teslim eden Özsoy, yaptığı açıklamada; Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan, Elazığ’ın da içinde bulunduğu 11 ili etkileyen depremde ve dün yoğun yağışın etkili olarak sele yol açtığı Şanlıurfa ve Adıyaman'da hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dilerim. İnanıyorum ki; büyük Türkiye yolculuğumuzun önünü kesmek isteyenlere rağmen, devletimizin gücü ortaya konan güçlü irade ve birlikteliğimizin gücüyle her zamanki gibi dimdik ayakta durarak bu zor günleri de en kısa zamanda aşacağız. Bu topraklarda yetişmiş, bu toprakların ekmeğiyle, suyuyla büyümüş bir kardeşiniz olarak bu zor günlerde, memleketimize daha fazla hizmet etmeyi boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Yaklaşık 25 yıl İller Bankası Elazığ Bölge Müdürlüğünde ardından 3 yıl İzmir Bölge Müdürlüğünde, 2017 tarihinden bu yana ise İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundum. Bu süreçte güzel ülkemizin dört bir yanına hizmet ettiğim gibi Elazığ’ımızın da her projesine destek olmanın gayreti içerisinde olduk. Bugüne kadar yüzümüzün akıyla bulunduğumuz her görevin üstesinden gelmeye çalıştık. Bürokrat kimliğimle memlekete hizmet için imkanlar ölçüsünde elinden geleni yapmış bir kardeşiniz olarak diyorum ki gün, geri planda durmanın günü değil. Gün, memleket adına daha fazlasını yapabilmek için seferber olma günüdür. Bizim de her Elazığlı gibi memleketimiz için hayallerimiz var, hedeflerimiz var. Bu hayallere ulaşmak ve bu hedefleri gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Şehrimizi daha güçlü yarınlara taşımak için daha çok çalışmaya, daha çok sorumluluk almaya ve daha çok başarmaya ihtiyacımız var. Baba ocağımız,  kadim şehrimize doğrudan, daha yakından hizmet etmek üzere daha çok sorumluluk üstlenmek istiyoruz. Bu bakış açısı ve bu gaye ile yeni bir başlangıç için ilk adımlarımızı atıyoruz. Niyetimiz ve samimi arzumuz; sizlerin de destek ve duası ile bütün birikim ve tecrübemizi şehrimiz için kullanmaktır. Bizim sevdamız millet, gayemiz hizmettir. Yüreği vatan ve millet sevdasıyla çarpan, hizmet şuuruyla hareket eden bizler için makamlar ve mevkiler millete hizmet edebildiğimiz ölçüde önemlidir. Talebimiz şahsi beklentiler değil, bu aziz şehrin insanına hizmet edebilme imkân ve fırsatıdır. Çünkü şehrimize olan vefa borcumuzu ancak böyle ödeyebiliriz. Bu davanın bir neferi olmak, bu kutlu yürüyüşün bir ferdi olabilmek zaten en büyük onurdur. AK hareketin aziz milletimize yapacağı hizmetlere omuz verebilmek bizim için en yüce gayedir” ifadelerini kullandı.

 ÖZSOY: 2023 SEÇİMLERİNİN ÜLKEMİZ, MİLLETİMİZ VE İLİMİZ İÇİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM

14 Mayıs 2023 seçimlerinin ülkemiz ve geleceğimiz adına son derece önemli bir dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Özsoy, “2001 yılında milletin bağrından yeşeren, milletiyle büyüyüp kök salan gerçek bir millet hareketi olan AK Partimiz, hayatını bu millete vakfetmiş liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ‘Türkiye Yüz Yılı’ vizyonuyla daha güçlü yarınlar inşa edecektir. Her zaman bu şehre hizmet etmiş olan büyüklerimizden devraldığımız millete hizmet ruhuyla, sahip olduğumuz tecrübe ve birikimle ülkemiz ve Elazığ’ımıza hizmet için ailem, yakın çevrem ve hemşehrilerimiz ile yaptığımız istişareler sonucu, hayati bir virajı dönerken ülkemiz adına tarihi bir öneme sahip 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerde milletvekili aday adaylığı başvurumu yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüz Yılı’nın ilk seçimi olan 14 Mayıs 2023 seçimlerinin ülkemiz, milletimiz ve ilimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

SELAHATTİN ÖZSOY KİMDİR?

1964 Elazığ-Palu doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Palu’da tamamladı. 1988 İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimimi ise 2015 yılında Okan Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı. 1989 yılında İnşaat Mühendisi olarak İller Bankası Elazığ Bölge Müdürlüğünde göreve başladı ardından sırasıyla; 1989-2008 yılları arasında İller Bankası Elazığ Bölge Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi, Başmühendis ve Şube Müdürü, 2008 – 2014 yılları arasında Elazığ Bölge Müdürü 2014-2017 yılları arasında İzmir Bölge Müdürü 2017 yılından itibaren ise İller Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Elazığspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Palu Spor Kulüp Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!