Elazığ
20 Temmuz, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  33.19
 • EURO
  36.02
 • ALTIN
  2550.9
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  66716.930$

ELAZIĞ FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ’NDE KELEŞ SONRASI KEŞMEKEŞ!


ELAZIĞ FETHİ SEKİN ŞEHİR HASTANESİ’NDE KELEŞ SONRASI KEŞMEKEŞ!
Elazığ’ın önemli yatırımlarından biri olan Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde, Başhekim Prof. Dr. Erol Keleş’in AK Parti’den milletvekili aday adayı olmasıyla boşalan göreve 24 Ağustos 2023’te Doç. Dr. Şuheda Kaya atandı. Ancak, Başhekim Prof. Dr. Erol Keleş’in görevinden ayrılmasıyla birlikte Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde işlerin istenildiği gibi yürümediği ve hastanede tam bir keşmekeşliğin yaşandığı iddia edildi. Doç. Dr. Şuheda Kaya’nın başhekim olarak atanmasından sonra ise şikayetler ayyuka çıkmış durumda.Gazetemize konuşan birçok kişi hastanenin hizmetlerinden memnun kalmadıklarını dile getirirken Prof. Dr. Erol Keleş’in başhekimliği döneminde hastanede herhangi bir sorunla karşılaşmadıklarını ancak şimdi ise sorunların çok ileri boyutlarda olduğunu dile getirdiler.İşte O şikayetler:

Hakan K “Annem 68 yaşında ve böbrek yetmezliği rahatsızlığı var. 2 gündür hastanede yatıyoruz ancak ne klima ne de havalandırma sistemi çalışıyor. TV izlemek istediğimizi söyledik, o da çalışmıyor. Camları açın havalandırın odayı dedik, ama yasak olduğu için açamıyorlarmış. Hemşirelere durumu ilettik, ama hala bir kayıt açmadılar. Dahiliye bölümünde ciddi sorunlar yaşıyoruz. Durum devam ederse Sağlık Bakanlığına ileteceğim.”
Beyza C “Kadın Doğum Acil yataklı servis 2 Bölümünde Yatışı Olan 10 Günlük Enfeksiyonlu Hastanın Refakatçisiyim. Günlerdir Oda destek ile sorun yaşıyorum. Kimin yanına gidip Hastanın yatağı Pansumandan kirlendi Batikon döküldü desem çare ile Laf söyleyerek beklesin biraz Diyerek Geliyorlar. Lütfen dikkat.”
Harun V “Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde çocuk bölümünde kan örneği verdik. Sonuçlar e-nabza düşmeyince laboratuvar kısmına sorduk ne kan örneğine ne de kayıta ulaşabildiler. Hastane yönetimine dilekçe ile şikâyet de bulundum herhangi bir dönüş alamadım. Gereğinin yapılmasını istiyorum.”
Emin D “Amcam endoskopi için hastaneye yatış yaptı. Saatlerce bizi oyaladılar ve bir kan tahlili bile saatlerce çıkmadı. Hemşireler ve sekreterler sürekli dinle odasında çay kahve içip hiçbir hasta ile ilgilenmiyorlar. Üstelik hastalara karşı sert tavırlar sergiliyorlar. Fethi Sekin Hastanesi'nde karşılaştığım bu durum, bakanlığın buraya bir denetim birimi göndermesi gerektiğini düşündürüyor. İnsan sağlığına hiçbir şekilde önem verilmiyor.”

Cemre D “Oğlumun yüksek ateş şikayetinden dolayı Elazığ fethi sekin Hastanesi acil bölümüne gittim. Oğlumun daha da rahatsızlanmasından dolayı doktor muayenesi önündeki sekreterliğe, "oğlumun ateşini nerede ölçebilirim? " dedim. Kendisi de, "ben sekreterim, sana cevap vermek zorunda değilim" diye sert çıkıştı. Burası bir devlet Hastanesi, bana bu davranış ile yaklaşamaz. Sesi o kadar yükseldi ki oradaki güvenlikler bile başımıza toplandı ve bana birçok hakarette bulundu.”
Mehmet K “Elazığ fethi sekin Şehir Hastanesi'nde  göğüs hastalıkları bölümüne randevu almıştım. Hasta kayıt biriminin olduğu yere geldim ve sıra numarasının alındığı cihazda MHRS ®'den aldığım randevunun barkodunu okutarak randevumu onaylatmaya çalıştım fakat birkaç kere denememe rağmen cihaz hata verdiği için randevumu onaylatamadım. Sıramatikten sıra alarak randevumu onaylatmak istediğimde ise MHRS'den aldığım randevu hastane sisteminde gözükmediği için yine onaylatamadım ve mağdur oldum. Bahse konu cihazın kontrol edilerek onarılmasını ve hastane sisteminin kontrol edilerek MHRS sistemi ile tam uyumlu çalışacak şekilde eksikliklerinin giderilmesini talep ediyorum.”
Ağustos 2018 yılında hizmete açılan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, bir milyon beş yüz binin üzerinde vatandaşa hizmet veriyor.
ŞÜHEDA KAYA KİMDİR?
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimlik Görevine atanan Doç. Dr. Şüheda Kaya, 1989 yılında Elazığ’da doğdu, ilkokul ve ortaokulu Nahit Ergene İlköğretim Okulu’nda tamamladı, Lise öğrenimini ise Elazığ Anadolu Lisesi’nde tamamladı, 2006 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başladı ve 2012 yılında mezun oldu. Aynı yıl Fırat Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda asistanlık görevine başladı. 2017 yılından 2022 yılına kadar ise Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde Başhekim Yardımcısı ve Uzman doktor olarak görev yaptı. Daha sonra Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesi Başhekimlik görevine getirilen Doç. Dr. Şüheda Kaya, son olarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimlik Görevine atandı. Şüheda Kaya Evli ve iki çocuk annesidir.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!