GÖKTAŞ " ÖĞRENCİLERİ FIRAT ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH ETMEYE DAVET ETTİ"

Okunma: 216
GÜNCEL 28 Temmuz 2021 15:09
Videoyu Aç  GÖKTAŞ " ÖĞRENCİLERİ FIRAT ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH ETMEYE DAVET ETTİ"
A
a

GÖKTAŞ " ÖĞRENCİLERİ FIRAT ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH ETMEYE DAVET ETTİ"

Fırat Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Akit TV’de yayınlanan “Eğitim Atlası” programının konuğu olarak öğrenci adaylarını Fırat Üniversitesi’ni tercih etmeye davet etti.
 
Tercih dönemi sürecinde hem yerel hem de ulusal medyada öğrenci adaylarını Elazığ’a davet eden Fırat Üniversitesi ulusal medyanın gündeminde yer almaya devam ediyor.
 
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, bu kez Akit TV’de canlı olarak yayınlanan “Eğitim Atlası” programının konuğu olarak İsmail Öz’ün sorularını cevaplandırdı.
 
Canlı yayında öğrenci adaylarının Fırat Üniversitesi’ni tercih etmeye davet eden Rektör Prof. Dr. Göktaş, öğrenci sayısı açısından Fırat Üniversitesi bölgenin ikinci büyük üniversitesi olduğunu belirterek bazı fakültelerin sürekli Türkiye’de ilk 10’a dünyada da ilk bine girildiğini söyledi.
 
Sağlıktan, mühendisliğe tüm fakültelerin kendi alanlarında oldukça başarılı olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Göktaş, “Bizim sözel fakültelerimiz Türkiye’de çok tanınan alanında çok tanınan akademisyenlerimiz var. Her zaman yüzde yüz doluluk oranına sahip. Ancak biz mühendislik ve sağlık alanlarında öne çıkmak istiyoruz. Özellikle biz araştırma üniversiteyiz. Bu alanlarda ciddi yatırımlarımız var ve bu yatırımlarımız devam ediyor” dedi.
 
Öğrenci adaylarını Fırat Üniversitesi’ne davet eden Prof. Dr. Göktaş:
“Dünyanın neresine giderseniz gidin Fırat Üniversitesi’nden mezun olmuş başarılı kişileri görürsünüz. Fırat Üniversitesi; öğrenci kulüpleriyle, sosyal tesisleriyle, sosyal etkinlikleriyle öğrencilerin aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir üniversite” ifadelerine yer verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat