ELAZIĞ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ VE ŞOK UYGULAMALARINA DEVAM EDİYOR

Okunma: 37
GÜNCEL 17 Eylül 2021 10:20
Videoyu Aç ELAZIĞ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ VE ŞOK UYGULAMALARINA DEVAM EDİYOR
A
a

ELAZIĞ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ VE ŞOK UYGULAMALARINA DEVAM EDİYOR

 Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü asayiş ve şok uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda son bir haftada kayıp olarak aranan 8 şahıs bulunarak ailelerine teslim edildi.  Son bir hafta içerisinde düzenlenen operasyonlarda;       

       🔹 Aranan ve meydana gelen asayiş olaylarının şüphelisi olduğu tespiti ile toplam 81 şahıs yakalanmış olup bu şahıslardan 7’si sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. 

        🔹  Kayıp olarak aranan 8 şahıs da bulunarak yakınlarına teslim edilmiştir. 

                        

        Denetimler esnasında ise; 

 

        🔹 9 adet ruhsatsız tabanca, 

        🔹 1 adet Av tüfeği, 

        🔹 84 gr esrar maddesi, 

        🔹 13 gr metamfetamin maddesi, 

        🔹 6 adet uyuşturucu özelliği olan hap ele geçirilmiştir. 

      

        Ayrıca, çalıntı olduğu tespiti ile ele geçirilen; 

 

        🔹 1 adet otomobil 

        🔹 1 adet motosiklet de belirlenen sahiplerine teslim edilmiştir. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat