DOST MECLİSİNDE GÜNDEM SAĞLIK

Okunma: 37
GÜNCEL 27 Ekim 2021 12:07
Videoyu Aç DOST MECLİSİNDE GÜNDEM SAĞLIK
A
a

DOST MECLİSİNDE GÜNDEM SAĞLIK

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen, “Sağlık Alanında Değerlendirme Toplantısı” MÜSİAD Elazığ Üyesi ‘Mef Dental Grup Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Muhammed Enes Polat’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 
Toplantıya, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sn. Dr. Abdulkadir Kantarcıoğlu konuk oldu.
MÜSİAD üyelerine, öncelikle Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığının görev ve sorumlulukları, faaliyet alanları hakkında bilgilendirmeler de bulunan,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdulkadir Kantarcıoğlu , tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ile alakalı bilgilendirmelerde bulunarak, bu alanda yapmış oldukları öz verili çalışmalardan bahsetti, ilimizdeki, ülkemizdeki ve dünyadaki sağlık gelişmeleri gibi birçok alanda önemli bilgiler aktardı.
MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan da toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada;

"Öncelikle davetimize icabet eden kıymetli “Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sn. Dr. Abdulkadir Kantarcıoğlu’na teşekkür ediyorum. Önemi son zamanlarda daha çok anlaşılan ve gerçekten büyük fedakarlıklarda bulunan, insanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. MÜSİAD, ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir işadamları derneği olarak, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan üye sayısını artıran, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştiren ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunan bir kuruluştur. Yurtiçinde 89 irtibat noktası bulunan, yurtdışında 95 farklı ülkede toplamda 225 nokta ile hizmet veren bir sermaye platformudur MÜSİAD. Bu duygu ve düşünceler ile MÜSİAD ailemize yeni katılan genç, başarılı Türkiye geneli beş farklı şehirde Sağlık merkezi bulunan ayrıca yakın zamanda yurt dışında da şubeleşecek olan ‘Mef Dental Grup’ Firması Yönetim Kurulu Başkanı hemşehrimiz Muhammed Enes Polat kardeşimize ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat