CENGİZHAN' DAN ELAZIĞSPOR' A VEDA

Okunma: 32
GÜNCEL 18 Haziran 2021 12:30
Videoyu Aç CENGİZHAN' DAN ELAZIĞSPOR' A VEDA
A
a

CENGİZHAN' DAN ELAZIĞSPOR' A VEDA

CENGİZHAN'DAN DUYGUSAL VEDA...
Elazığsspor’un genç kanat oyuncularından olan Cengizhan Akgün Elazığsspor'dan ayrılıyor. Yeni Malatyaspor'la 3+1 yıllık anlaşma sağlayan Cengizhan Akgün sosyal medya hesabından veda mesajı yayınladı.
Cengizhan veda mesajında; "Çok Değerli Büyük Elazığspor taraftarları; 2.5 sezon boyunca formasını terletmekten onur ve gurur duyduğum büyük Elazığspor camiasına veda etmiş bulunmaktayım. Önce stadımızın olmayışı, daha sonra yaşanan deprem felaketi ve akabinde tüm dünyayı saran pandemi nedeniyle çoğu kez büyük Elazığspor taraftarlarının önünde gol sevinci yaşamak pek nasip olmadı. Buna rağmen gerek takımımıza gerekse şahsıma büyük destekleri olan büyük Elazığspor taraftarlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 54 yıllık koca çınar Elazığspor’un ay yıldızlı çayda çıra armasını 2.5 yıl boyunca göğsümde taşımanın şerefini ve gururunu yaşadım. Çok güzel dostluklar edindiğim bu Aziz Şehir’e ve şehrin gururu Elazığspor’a veda etme zamanı. 2.5 yıl boyunca sürekli yanımda olarak desteklerini hiçbir zaman esirgemeyip büyük dostluklar kurduğum ağabeylerimden, kulüp de çalışan birbirinden değerli personelimizden ve büyük Elazığspor taraftarlarından haklarını helal etmelerini istiyorum. Çok güzel dostluklar biriktirdiğim Aziz şehrin güzel insanlarını hayatım boyunca unutmayacağım. İnşallah en kısa sürede 54 yıllık maziye sahip olan ülkemizin güzide kulüplerinden olan Elazığspor, hakettiği yerlere gelerek taraftarlarının yüzünü güldürecektir. Buna inancım tamdır. Tüm Elazığ halkına ve büyük Elazığspor taraftarlarına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum."ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat