Bir Hafta Arayla İki Kolu Kırıldı

Okunma: 1640
GÜNCEL 16 Ocak 2016 18:09
Videoyu Aç Bir Hafta Arayla İki Kolu Kırıldı
A
a

Bir Hafta Arayla İki Kolu Kırıldı

Aynı yerde bir hafta arayla iki kolu kırıldı Elazığ'da şoförlük yapan Murat Dinkçi iş başvurusunun kabul edilmesine sevinirken iki kolunun birer hafta arayla kırılmasıyla büyük bir üzüntü yaşadı Dinkçi: İş bulma heyecanı ve sevinciyle kaza yapıp böyle bir duruma düşmem anlatılmaz bir durum.
Elazığ'da emekli olduktan sonra geçim sıkıntısı nedeniyle tekrar çalışmaya karar veren ve iş başvurusu kabul edilen şoför Murat Dinkçi'nin (55) iki kolu, aynı yerde birer hafta arayla geçirdiği kaza sonucu kırıldı.
Abdullahpaşa Mahallesi'nde yaşayan Dinkçi, iki sene önce şoför olarak çalıştığı iş yerinden emekliye ayrıldı. Geçen yaz kızı Özlem'i evlendiren Dinkçi, iki ay önce askerden gelen oğlu Özgür'ün henüz iş bulamaması nedeniyle yeniden çalışmaya karar verdi.
Bir nakliye firmasına yaptığı iş başvurusu kabul edilen Dinkçi, iyi haberi ailesine vermek için evine dönerken yolunun üstündeki minibüs durağı yakınlarında düştü ve sağ kolu kırıldı. Bir hafta sonra tedavisi nedeniyle bir süre işe başlayamayacağını bildirmek için iş yerine giden Dinkçi, yine dönüşte aynı yerde düştü ve bu kez sol kolunda kırık oluştu.
Allah kimseyi düşürmesin
Bir hafta arayla iki talihsizlik yaşayan Dinkçi, yaptığı açıklamada, maddi sıkıntıları nedeniyle iki hafta önce çalışmaya karar verdiğini söyledi.
İş başvurusu için Sanayi Mahallesi'ne gittiğini belirten Dinkçi, Bir iş yerinin sahibiyle görüştüm. Bana Önümüzdeki pazartesi günü gel, iş başı yap' dedi. Ben de iş buldum diye sevindim. Çıktım oradan minibüs durağına doğru bir an önce eve varmak için heyecanla yürüdüm. Ayağım takıldı, düştüm. Kendime geldiğimde sağ kolumda acı hissettim. Orada vatandaşlar geldi, yardım ettiler. Hastaneye gittim, röntgen ve MR çekildi. Sağ kolumun kırıldığı söylendi diye konuştu.
Taburcu edildikten sonra evinde bir hafta dinlendiğini anlatan Dinkçi, yaşadığı talihsizliği izah etmek üzere gittiği iş yerinin sahibinin durumu anlayışla karşıladığını ve iyileştiğinde gelip başlamasını söylediğini aktardı.
Dinkçi, şunları kaydetti:
O gün de kar vardı. Dolmuş durağına varmadan ayağımın nasıl kaydığını ben de fazla hatırlamıyorum. Kendimi karın, suyun içinde buldum. Vatandaşların yardımıyla kalktım. Baktım bu sefer de sol kolum oynamıyor. Korktum, şok da yaşadım. 'Bu kolu da kırdım' dedim. Hastaneye gittim, çekilen röntgenime bakan doktor, sol kolumun kırık göründüğünü söyledi. Böyle bir talihsizlik yaşamak gerçekten bilmiyorum kaç insanın başına gelebilir? İş bulma heyecanı ve sevinciyle kaza yapıp böyle bir duruma düşmem anlatılmaz bir durum aslında. Allah kimseyi düşürmesin. İş buldum sevindim, bu sefer de kaza yaptım üzüldüm. Tabii ailece üzüldük ister istemez. Böyle bir durum yaşadım, beterin beteri var, daha da beteri olabilirdi. Felç de olabilirdim, sakat da kalabilirdim. Bu nedenle Allah'a şükrediyorum.
İkinci kez kaza geçirdikten sonra hastaneye gittiğinde ne diyeceğini bilemediği için ailesini haberdar etmediğini aktaran Dinkçi, akşam eve ıslak elbiselerle döndüğünde aile bireylerinin şok yaşadığını söyledi.
Geçirdiği kazaların sakarlığından kaynaklanmadığını vurgulayan Dinkçi, evinde dinlendiğini, iyileştiğinde çalışmaya başlayacağını sözlerine ekledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat