Başarılı Hemşerimiz Alpargu’dan Veda Mesajı

Okunma: 161
GÜNCEL 1 Ağustos 2022 10:38
Videoyu Aç Başarılı Hemşerimiz Alpargu’dan Veda Mesajı
A
a

Başarılı Hemşerimiz Alpargu’dan Veda Mesajı

2007 yılında çalışma hayatına kamuda başlayıp, fiilen 2009 yılından beri Ziraat Bankası bünyesinde Elazığ Merkezde çeşitli şubelerde portföy yöneticiliği yapan, şehrimizde birçok başarıya imza atan hemşerimiz Selahattin ALPARGU 28.07.2022 tarihinde Tercan/Erzincan şube müdürü olarak atandı.
Veda mesajı yayınlayan Alpargu “Yaklaşık 15 yıldır hizmet etmekten gurur duyduğum Aziz Şehrimiz Elazığ’dan tayin nedeni ile bugün itibariyle ayrılıyorum. Allah’ın izniyle yarın itibariyle Ziraat Bankası Tercan/Erzincan Şube Müdürü olarak yeni görev yerimizde milletimize hizmet etmeye devam edeceğim. Fizikken yarın aranızdan ayrılmış olsak da, telefonumuzun ve kalbimizin her daim sizlere açık olduğunu ve ömrümüz yettiğince bu millete hizmeti en büyük şeref olarak gördüğümü bilmenizi isterim. En kısa sürede görüşmek ümidiyle, haklarınızı helal ediniz. Allah’a ısmarladık.” İfadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
bakishaber