AHMET BALIBEY: "İSTİKLAL MARŞI, İSTİKBALİMİZİN ÖNSÖZÜDÜR"

Okunma: 1674
GÜNCEL 10 Mart 2017 18:14
Videoyu Aç AHMET BALIBEY: "İSTİKLAL MARŞI, İSTİKBALİMİZİN ÖNSÖZÜDÜR"
A
a
Fırat Üniersitesi, Türkiye Gençlik ve Öğrenci Platformu ve Anadolu Realist Gençlik Hareketi Derneği,  "İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ruhu" adlı konferans düzenledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Müşaviri, eğitimci ve yazar Ahmet Balıbey, düzenlenen konferansta şöyle konuştu:"Gençlerimiz, doğudan doğan güneşin teminatıdır. Bu salonda sizler tarihin şahsiyetlerine sahip çıkmak adına geldiniz. Bu nedenle sizleri selamlıyor ve kutluyorum. Türk milletinin büyük eseri İstiklal Marşı  ve Çanakkale Zaferi' nin yıl dönümü için hepimiz buradayız. Aslında Çanakkale Savaşı ve cepheler çok geniş kapsamlı konulardır fakat İstiklal Marşı ile bağlantısına değinecek olursak, halkın vicdanında derin izler bırakan Çanakkale Zaferi elbette destanlaştırıldı. Anadolu insanının mücadele ederek kazandığı bu dönemde, Mehmet Akif Ersoy savaş süresince umduunu kaybetmemiş ve milletin iradesini ayakta tutmaya çalışmıştır. İstiklal Marşı, istikbalimizin bir önsözüdür. Ve istikal savaşının Akif gibi bir zaferide omuştur aynı zamanda. " dedi.

Balıbey, "Mehmet Akif Ersoy' un milletine inan ve umutlarını kaybetmeyen bir dava adamı olduğunu, milli mücadele tohumlarını anadoluyu gezerek attığını" ifade etti. 

Konuşma sonunda Balıbey, Anadolu Realist Gençlik Hareketi Dernek Başkanı Erhan Eğit'e plaketini takdim etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat