''BİZİM İŞİMİZ HİZMETTİR'' DİYEN YILDIRIM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Okunma: 30
YEREL HABER 18 Haziran 2021 10:14
Videoyu Aç ''BİZİM İŞİMİZ HİZMETTİR'' DİYEN YILDIRIM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
A
a

''BİZİM İŞİMİZ HİZMETTİR'' DİYEN YILDIRIM ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Kentteki ziyaretlerine devam ediyor. Her gün yeni bir ziyarette bulunana Başkan Yıldırım'ın  bu defa Nakliyeciler Sitesi Kamyon ve Tır Garajı ile Küçük Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Yaptığı ziyarette tır şoförleri ve esnafla bir arayan gelen Yıldırım esnaf ve şoförlerin  talep ve sıkıntılarını dinledi.Esnaf ve vatandaşlar ile daha sık görüşeceğini belirten Yıldırım şu sözlerine yer verdi; “Esnaflarımız ve vatandaşlarımız ile daha sık bir araya geliyoruz. Misafir olarak parti binamızda ağırlamakla kalmıyoruz, işinin başından ayrılamayan esnafımızın ayağına biz gidiyoruz. Yapılan projeler hakkında istişarelerde bulunuyoruz. Yapılması gerekenler hakkında fikrimizi beyan ediyor destekçileri olduğumuzu belirtiyoruz. Yeter ki vatandaşlarımız bizlerden talepte bulunsunlar. Daha önce de beyan ettiğim gibi her sorun bizim muhatabımızdır. Yapacağımız hiçbir hizmet veya yardım bize ağır gelmez aksine vatandaşımızın işinin görülmesi ve burada bizim de desteğimizin olması bizi onure eder. Bizim işimiz hizmettir ve işimizin başındayız.” dedi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat