YKS’DE DERECE YAPAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Okunma: 71
GÜNCEL 7 Ağustos 2020 17:45
Videoyu Aç YKS’DE DERECE YAPAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
A
a

YKS’DE DERECE YAPAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

YKS’de Elazığ’da dereceye giren Cemil Meriç Fen Lisesi öğrencilerine Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk tarafından ödül verildi.
Bu yıl Olağanüstü şartlarda  yaplan YKS’de Cemil Meriç Fen Lisesi öğrencilerinden Enes Malik Ayrenk il birinciliğini; yine aynı okuldan Üveys Aydemir il üçüncülüğü ve Mert Efe ‘de  il dördüncülüğünü elde etti. Cemil Meriç Fen lisesi öğrencilerinin elde ettiği başarılarından dolayı Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk,ödül verdi.
GÜRTÜRK: ELAZIĞ’IMIZ BU KONUDA GERÇEKTEN OLDUKÇA BAŞARILI
Öğrencileri elde ettikleri başarılardan dolayı kutlayan Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, “Elazığ’ımız bu konuda gerçekten oldukça başarılı öğrenciler yetiştirdiklerini gördük. Elazığ’ımızda hem sayısal hem eşit ağırlık hem de Türkçe matematikte güzel başarılar gösterdiler. Birincilikleri paylaştılar. Ben buradan bu başarıyı elde eden öğrencilerimizi kutluyorum. Gittikleri yerde Elazığ’ımızı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Amacımız; Öğrencilerimizi hem eğitim hem de öğretim yönünden yetiştirmek” diye ifade etti. Öte yandan 15 Temmuz ihanet ve direniş etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir,resim ve komposizyon dallarında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat