YILDIZ, 8 MART İÇİN KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ

Okunma: 2028
GÜNCEL 7 Mart 2017 11:39
Videoyu Aç YILDIZ, 8 MART İÇİN KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ
A
a
Tarım ve Kırsal Kalkınma İl Koordinatörü Ülkü Altundiş Yıldız, kadın girişimci ve kadın gazetecilerle düzwenlemiş olduğu kahvaltıda bir araya geldi.

Toplantı açılışında konuşma yapan Yıldız, 8 Mart'ta Ankara' ya yapacağı seyehatten dolayı, kadın çalışanlar ve kadın gazetecilerin kadınlar gününü erken kutladığını ifade ederken; "Emek ve hayat mücadelesinin yansıması olan kadınlarımız, anadolu topraklarında hayatın ve ailenin temel taşı olmuştur. Kadına verilen değer, toplumsal gelişim için çok önemlidir. Hiçbir ülke, kadınların emeği olmadan gelişemez ve büyüyemez. Her zaman kadınlar toplum için değerli olmalıdır. Tarihin her döneminde kadınlarımız başarılarını ve mücadelelerini göstermişlerdir. Kadınların sadece evde değil, sosyal her ortamda görmek istiyoruz. tkdk olarak kadın yatırımcılarımız, mesai arkadaşlarımız ve basın mensuplarını aramızda görmekten çok mutluyuz. Bir kadın olarak bu mücadelenin içinde bende varım, kurumumuzun kapısı kadınlarımıza her zaman açık. Elazığ'da 27 kadın yatırımcılarımızı destek olarak, pozitif ayrımcılık ilkesinide göz önünde bulundurarak tüm fikir ve yatırımları hayata geçirmek bizim amacımız." şeklinde ifade etti.

Yıldız, konuşmanın ardından toplantıya katılan tüm kadınlara tek tek teşekkür ederek çiçek hediye etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat